Rebel II JRC

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Pepe_Lopez » 04.03.2016 17:09

To Alexco: Evidentně sis nepřečetl celý problém a reaguješ jen na poslední.

Já mám Rebela již více než 2 roky a to ještě verzi 27, neboj umím ho postavit, mechanicky rozhodně, základní elektriku taky. Co neumím, je cokoliv naprogramovat do firmware. Když nastal požadavek pořídit do školy 3D tiskárnu, jiná volba nebyla než: Koupit od Dana nebo Průši hotovou nebo jít na workshop (drahé) nebo vzít stavebnici. Rebela mám doma, o tom co to bude bylo jaksi dáno tímto. Takže zbývá stavebnice - Zahradník nebo JRC. Zvolil jsem JRC. Proč jsem ji nepostavil sám, když bych ji určitě postavil levněji? Protože ji nedokážu škole nafakturovat a to je celý problém. Cokoliv do té tiskárny dám navíc, jde za moje, nikdo mi to nezaplatí.
Taky sponzoruješ svého zaměstnavatele? Já dost nerad i když občas není zbytí.
Pravděpodobnost, že mi JRC pošle bed s menším odporem je 50:50, kabely jsou silné dost, jinak ta stavebnice je solidní, i když chybičky se najdou a je na těch zedexech skutečně i malinko tišší než ta moje na ložiscích i když mám broušené tyče a kvalitní ložiska. To že se nepoved RAMPS .... , co nadělám , tak jsem dal svůj co mám na pokusy, s ním to fachá, ten co tam byl si holt nechám na pokusy takže to mě snad finančně nepoloží.
To co jsem psal, nebyla ani kritika stavebnice a ani výkřik do tmy, že jsem chudáček, kterému nikdo nepomůže, ale spíš reference o tom, jak stavba pokračuje (slíbil jsem že podám zprávu) a s jakými problémy se potýkáme.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Alexco » 04.03.2016 19:33

To že jsem nepřečetl celý přispěvek, se pleteš. Pokud by to nebyl školní, tak tam reklamace by se zrovna moc neuznála ( jak je to u podobných prodejců stává poslední dobou zvýkem), ale na školu by snad i reklamace mohla projít. Mne jenom zarazilo to, že z jedné strany tu popisuješ , že je v nečem problém, z druhé strany ten problém nemůžeš, či nechceš odstranit, to jsem opravdu nepochopil. Za to se ti samozřejmě omlouvám. Za mých let ve škole jsme měli modelářský i elektrotechnický kroužek, a navzajem si v rámci výuky pomahali, pravda, že to už je přes 30 let zpátky.. jiná doba, hold nesé i výsledky... Nebylá to snáha tě urazit, ale pomoc se rozhoupát ke kroku jež jsi výřešil jak píšeš po svém. Vzál jsi svůj RAMPS a dál ho škole za nefunkční. Nedávno jsem nabídl řešení oprávit RAMPS jednomu tady členu, a jelíkož jsem to nezvládl za tu hodinku dvě co tady on byl, tak jsem mu dál svůj, a jeho si nechál na doopravu. Podaříla se oprava a oba jsme relativně odešly spokojeni. V jednom máš ale právdu, já už nesponzorují svého zaměstnavatele. Naposledy jsem to udělál a skončil doma na invalidním důchodě... Ale to už je jenom můj problém, že? Ználosti mám z více oboru na dost vysoké úrovni, tak se je snažím aspoň uplatňovát na fórech. A zadarmo. Aby bylo jásno na začatku konce.
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Joshuax » 15.04.2016 09:44

@paja

Pekne prosim, existuje nejaky seznam veci, ktere je potreba koupit, pokud bych chtel upgradovat na HD verzi ?
Mam tusimze verzi 32, posledni upgrade jsem delal na soustruzene remenicky X,Y.
  • 0

Joshuax
 
Příspěvky: 51
Registrován: 14.06.2015 15:46
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Rebel » 15.04.2016 10:04

V tvem pripade budou jedinym zbyvajicim rozdilem uz jen brousene tyce a kluzna loziska ze Zedexu.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod kroxigor » 15.04.2016 10:12

HD verze má jen tyto rozdíly:
- M5 závitovky na ose Z
- na všech osách kluzná ložiska ze Zedexu
- GT2 řemeny a řemeničky
- soustružené kladky řemenů
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Joshuax » 15.04.2016 10:21

Aha, no loziska mam puvodni, tyce mam ty kalene. Remenicky predpokladam puvodni (non GT2) vcetne remenu, kladky jsem prave dokupoval jako upgrade nekdy vloni. Zavitovky asi od oka nepoznam a matky zadne po ruce nemam :)
Netusim jak to mam s nastavenim mezikroku, jak jsem to dostal, tak jsem to slozil a tak to i relativne funguje.
  • 0

Joshuax
 
Příspěvky: 51
Registrován: 14.06.2015 15:46
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod paja » 18.04.2016 23:38

Je to jak psal kroxigor.

M5 zavitovky jsme zvolili oproti M6 protoze jsou mekci a chyba v montazi se realizuje v pruznosti zavitovky. U M6 je ta tyc moc tvrda a hybe celym pojezdemj X. Matice je special - zvenku M6 pro kompatibilitu, uvnitr mensi vule a vyssi delka - lepe to prumeruje drobne uchylky valcovane zavitovky.

Ke kluznym loziskum jsem dospel asi po roce vyvoje. Zkousel jsem fosforovy bronz, ruzne tolerance a delky, bronz, mosaz, ... Zedex vychazi nejlepe. Ted ma vnitrni prumer 8.1mm. Tj. oproti tyci vule 0.1mm Je to lepsi nez kulicky. Mensi tolerance nez 0.1mm uz muze delat problemy pri montazi - neda se s tim pohnout. Nedavno rebel udelal testovaci extruder, ktery ma odpruzenou horni tyc. Pokud to pri pojezdu v ose X jde ztuha, melo by to pomoct. Po dukladnem otestovani to dame do stavebnice. Taky ma novy extruder velke plus v tom, ze umoznuje jednim sroubkem vymenit za jiny. Bez rozborky pojezdu X. Napr. lze i misto extruderu dat laser, frezu, ... 2 hlavy ...

GT2 misto 2.5 Pokud mate kutilskou uchylku tak vam 200 kroku/mm prijde jako o dost lepsi nez 160 kroku na mm. Je to pekne delitelne na mikrometry, ma to o 20% vetsi silu. Stoji to stejne. Vyznam pro kvalitu tisku je asi nepodstatny.

Sousruzene remenice - remenice s loziky 623 2Z se rozpadaly. Tim ze byly tistene, byly na nich hrbolky. Jediny problem jsou sroubky - remenice se nema tocit na zavitu. A dlouhe sroubky s kratkym zavitem se nedelaji. A profi pokraceni sroubku je pekelne drahe. Takze bud cuci srouby ven (nicemu to nevadi), nebo si je musite po nasroubovani uriznout.

Ted s Reblem vyvijime o neco lepsi hotend. Ale trva to. A tech slepych ulicek.
  • 0

paja
 
Příspěvky: 80
Registrován: 20.06.2014 21:05
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod kroxigor » 19.04.2016 05:14

Jo V32 (komplet všechny nové díly) s komplet vybavením z JRC jsem testujku, měl jsem ji asi jako první vytištěnou.

Teď jsem si, ale vlastní šikovností ohnul M5ku tak jsem musel vrátit M6ky a je to hnus jak to vlnkuje a nedá se to rozumně srovnat (M6 téměř neházej)
Bohužel u nás nikde nemají M5 závitovky všude jen od M6 vejš a než se dostanu někam do hyperhobbykrámu chvilku potrvá.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Joshuax » 19.04.2016 09:06

@paja Diky za rozbor ;-) Urcite mam v planu s tim neco udelat, ale mozna teda chvili pockam na dalsi upgrady.

Idealne, pokud by se to dalo cele skloubit s moznosti prestavby na RIII. Teda zejmena ve smyslu moznosti pouzit 2 materialy pro tisk. Potreboval bych idealne mit moznost tisknout support z jineho materialu, aby se pak dal treba rozpustit. Nekdy potrebuju dost specificke tvary krabicek a musim to tisknout ze dvou kusu.

Je v JRC k videni nejaka verze s tema upgradama ?
  • 0

Joshuax
 
Příspěvky: 51
Registrován: 14.06.2015 15:46
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod RiMaServis » 22.04.2016 10:31

Nechci zakládat nové vlákno, tak to vložím sem.

Musím složit poklonu týmu JRC, prošlo mi už rukama mnoho stavebnic, ale tohle musí složit i dítě které musí umět číst a psát, vlastně psát umět nemusí :). Perfektně připravený manuál a rozložení stavebnice (popsané pytlíčky apod.) no prostě super.
První výtisk sice "humus" :) , ale po druhém přečtení manuálu a zamyšlení nad nastavením v hostu to už vypadá nadmíru dobře.

P.S.: ty matičky M5 na zavitovkách mi v pojezdech nedrží, to je schválně? nebo je mám nějak zajistit, ono to ani nevadí :) dolů to jede svou vahou a drží to, ale co kdyby :)
  • 0

--------------------------------------------
Radek
Rebel sCUBE 300x200, Rebel LC, Pruša Mini+
RiMaServis
 
Příspěvky: 131
Registrován: 04.04.2016 13:13
Bydliště: Frýdlant n.O.
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Joshuax » 22.04.2016 10:48

No mely by drzet nafest. Mas to tam az nadoraz ?
Obvykle je spis problem, ze je potreba to tam ponekud nalisovat sroubem z druhe strany.
  • 0

Joshuax
 
Příspěvky: 51
Registrován: 14.06.2015 15:46
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod s3030150 » 22.04.2016 10:50

Ja som ich zalepil epoxidom a nalisoval M5 skrutkou, drzi jak prilepene :-)
  • 0

Rebel II, Marlin
s3030150
 
Příspěvky: 356
Registrován: 16.02.2016 16:27
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod RiMaServis » 22.04.2016 11:08

Joshuax píše:No mely by drzet nafest. Mas to tam az nadoraz ?
Obvykle je spis problem, ze je potreba to tam ponekud nalisovat sroubem z druhe strany.


Jo je to na doraz, ale jsou volné, prstem volně vložitelné, zalepím to tedy epoxidem
  • 0

--------------------------------------------
Radek
Rebel sCUBE 300x200, Rebel LC, Pruša Mini+
RiMaServis
 
Příspěvky: 131
Registrován: 04.04.2016 13:13
Bydliště: Frýdlant n.O.
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Joshuax » 22.04.2016 12:15

No hlavne dej pozor, at jsou tam rovne, pokud maji vuli, at nejsou vlozene nejak sikmo, nez je zalepis tim epoxidem :)
  • 0

Joshuax
 
Příspěvky: 51
Registrován: 14.06.2015 15:46
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod celeron » 22.04.2016 18:02

Joshuax píše:No hlavne dej pozor, at jsou tam rovne, pokud maji vuli, at nejsou vlozene nejak sikmo, nez je zalepis tim epoxidem :)

Epoxyd s ABS a neodmaštěnou matkou moc dobře nedrží. :) Namáčkni matku a kápni kolem ní řídkej vteřiňák. Stejně poslouží i pokud používáš ABS džusík na sklo, u toho ani nemusíš matku moc odmašťovat. :wink:
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků