Rebel II JRC

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Joshuax » 04.07.2015 01:45

nesmis brat teplotu uvnitr jako teplotu chipu, ale jako vzduch, kterym se ma chladit. 50 stupnu je strasne moc, ty drivery dostanou strasny kour... Proto to chci otocit a jeste pred to dat ventilator. Problemum se ma predchazet ;-) Ta prvni vrstva uz je lepsi a nahodil jsem PLA, takze nova serie problemu :-)

Odesláno z mého SM-N910F pomocí Tapatalk
  • 0

Joshuax
 
Příspěvky: 51
Registrován: 14.06.2015 15:46
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod grim.sk » 11.07.2015 21:32

Mám dotaz na vsechny, kteri maji tiskarnu od JRC s dodavanym zdrojem. Zdroj se mi strasne hreje. Na jeho neperforovane casti jen tak tak udrzim ruku. Tiskarnu mam skoro rok, ale tohle jsem si vsiml az ted. Je to bezna vec, nebo mam nekde nejaky problem?
  • 0

grim.sk
 
Příspěvky: 61
Registrován: 05.12.2014 11:04
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Joshuax » 12.07.2015 09:25

Problem je podle me v kostrukci tiskarny. Prijde mi ponekud nebodre vyresene, ze se ma zdroj pasivne uchladit teplym vzduchem z hotbedu... Mam v planu to co nejdrive otocit, ale je potreba na to vytisknout nejaky upraveny drzak, protoze vystupky jsou jenom na jedne strane. Stejne tak elektronika. Idelne ji otocit smerem od bedu, ale zase to chce upravit drzak. Zatim se peru s vlastnim tiskem ruzne velkych objektu, takze jsem ty upravy jeste nezrealizoval.

Odesláno z mého SM-N910F pomocí Tapatalk
  • 0

Joshuax
 
Příspěvky: 51
Registrován: 14.06.2015 15:46
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Rebel » 12.07.2015 20:16

Ano zdroj hreje, protoze ma pasivni chlazeni a jede v plne zatezi temer na 100%. Pasivni chlazeni bylo voleno z duvodu snizeni hluku. Kazdopadne funguje a maximalni pracovni teploty vsech komponentu v nem budou vysoko nad 100°C, ktere urcite nema.
Tedy kde je chyba? V cem je problem? Co je spatne navrzene? Nekomu neco nefunguje?
Podle kde koho je neco spatne, ale ono to tak vylozene asi byt nemusi. Pokud subjektivne nekomu vadi teplota zdroje, at si k nemu klidne pridela vodni chlazeni, ale urcite bych tepotu zdroje nenazyval necim nedoresenym.
Proste to tak je a ve vysledku to nicemu nevadi, ten zdroj by to mel bez problemu snest.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod grim.sk » 12.07.2015 20:42

Diky, to jsem potreboval vedet.
  • 0

grim.sk
 
Příspěvky: 61
Registrován: 05.12.2014 11:04
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Rebel » 12.07.2015 20:53

Není zač ;)

Joshuax> pokud zdroj otocis, budes prave vice ohrivat tu cast zdroje, ktera je podstatnejsi pro chlazeni. K te "plne" casti sasi jsou pripevneny prave MOS-FETy, ktere se maji hlavne chladit. Fungovat to take bude, mozna bude akorat zdroj jeste teplejsi, nic mene to z 99% take snese. 350W s ventilatorem tak davam.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Joshuax » 12.07.2015 21:39

Ano, jsem si toho vedom a prave proto je pro to potreba udelat spravny drzak (v zasade krabicku), aby ty zada od toho bedu uplne oddelil a dalo se tu ohanet terminama jako obestavovani tiskarny a 60 stupnu v tiskovem prostoru pro prevenci praskani abs.
Doted jsem vahal, jestli neni lepsi tu 350tku s rizenym vetrakem vzit (bylo mi skoda hodit do skrine zbytecny zdroj), ale zrejme ano. Ani ne tak proto, ze by se to chlazeni nedalo resit (adekvatni krabicka s ventilatorem, ktera oddeli zdroj uplne od tiskoveho prostoru), ale mozna uz jenom pro ten fakt, ze ten zdroj je pri tisku ABS pretezovany.
A tech 60 korun rozdilu asi kazdy prezije, pokud by se nahradil v sestave jako zdroj defaultni.

A tem driverum asi taky neublizi ta nizsi teplota. Opet se tu hazi terminy jako udrzis nebo neudrzis prst na driveru, malej vs vysokej proud, preskakovani krokacu atd atd. Proc tem driverum rposte neulehcit ? Vzdyt o 90° otoceny drzak s elektronikou od bedu by to asi v ramci konstrukce nijak nestizil, nebo ano ?
  • 0

Joshuax
 
Příspěvky: 51
Registrován: 14.06.2015 15:46
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Rebel » 12.07.2015 21:52

Nejde snad ani o tech 60,- ale o to, ze ty ventilatory zase pro zmenu odchazeji a hluci. Pokud se poridi skutecne kvalitni zdroj, treba i s ventilatorem, uz to nebude 60,- rozdil, ale bude stat klidne 2000,- a vice. Tedy ano, jako option komponent se takovy zdroj muze dodavat, ale zdrazit o nej v zakladu stavebnici je nesmysl, kdyz tak jak to je nyni to funguje a je to dlouhodobe odzkouseno.
Zdroj byl puvodne od tiskarny oddelen, ale jeho umisteni na konstrukci se zda pomerne elegantnim a stale funkcnim resenim.
Pokud chce nekdo udelat vlastni modifikaci, tak tomu samozrejme nikdo nebrani, ale neni to proto, ze puvodni zamer neni doreseny ci domyslny.
Celkove je vsak nejlepsim resenim prechod na 24V, coz bohuzel bezne RAMPS 1.4 bez dalsich uprav nezvlada.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Joshuax » 12.07.2015 22:31

Jo to vysvetluje ty screeny, kde to maji kluci polozene vedle, coz mi teda prislo mozna v tomto smeru lepsi, ale pravda, semtam potrebuju s tiskarnou taky nekam hnout a mit to vsechno nahazene na konstrukci je pohodlne ;)

Jinak opravdu chapu to, ze se ti nechce uznat fakt, ze chladit pasivni zdroj teplem z bedu je kravina, navic kdyz to lidi pak obestavuji kartonem a podobne, aby zabranili "pruvanu", ktery ten zdroj ma chladit.
Jak rikam, kazdy at si to tvori jak chce, ono to treba nikdy nic neudela a vsichni budou stastne zit az do kremikove smrti :-)
  • 0

Joshuax
 
Příspěvky: 51
Registrován: 14.06.2015 15:46
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Rebel » 12.07.2015 22:46

Joshuax píše:...Jinak opravdu chapu to, ze se ti nechce uznat fakt, ze chladit pasivni zdroj teplem z bedu je kravina.....

Jasne jsem napsal, ze primarni chladici plocha je vne tiskarny a ne u BEDu. Takze moc nechapu ten "fakt", protoze jsem nikde nenapsal, ze se neco chladi od BEDu.

To, ze to " to lidi pak obestavuji kartonem a podobne, aby zabranili "pruvanu"" je vec druha, nikdo jim prece netvrdi, ze tam ten zdroj maji nechavat (i kdyz zamezeni pruvanu je samozrejme trochu neco jineho, nez uzavreni do boxu). Kdyz si koupis gril na dreveny uhli, tak si ho taky asi nezapalis v obyvaky, protoze venku je hnusne a fouka ne?

Je to OpenHW reseni a uzivatelske modifikace preci nejsem schopen ovlivnit a kdyz u toho nekdo nebude myslet, tak muzu doufat, ze shori snad jen ten zdroj. Ale s tim opravdu nic nenadelam, ale neni to chyba puvodni konstrukce.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod paja » 12.07.2015 22:55

Problem muze byt, pokud se teplota v mistnosti zvedne ke 40 stupnum. To je ale i u chlazeni hotendu.

Tiskarna za provozu bere kolem 150W (pri tisku ABS, zalezi na kolik co topite). Na zacatku ma vice, ale to je zdroj zpravidla studeny. 350W mi prijde zbytecnych - jen snad pri napajeni hotbedu 24V kvuli rychlejsimu ohrevu.

Smysl by melo mit zdroj s vyssi ucinnosti. To by i usetrilo par set korun rocne (pokud se furt tiskne).

Doma mam na polici pasivni zdroj a asi dva mesice nemam cas ho vymenit za aktivne chlazeny (s rizenim, ktere jede na maximum pokud je v mistnosti nad 20stupnu) v i3. Ventilator zdroje je suverene nejhlasitejsi zdroj hluku.

Ta 350W pasivni bude topit uplne stejne - to zalezi na ucinnosti zdroje a jejim prubehu dle odebiraneho vykonu. Typicky je nejaka rozumna ucinnost od zatizeni 30% a maximum ma v 75%. U 250W a 350W pri odberu 150W budou mit oba zdroje temer stejnou ucinnost (zdroje se stejnou dleklarovanou ucinnosti)
Jak psal Dan, chladi se ta hlinikova deska. Mozna by na ni sel nasroubovat na teplovodivou pastu nejaky zebrovany chladic.
  • 0

Naposledy upravil paja dne 12.07.2015 22:58, celkově upraveno 1
paja
 
Příspěvky: 80
Registrován: 20.06.2014 21:05
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Car » 12.07.2015 22:57

V tomto se musím zastat Rebela , oddělení prostoru pro výtisky si každý musí pořešit sám ,tak aby všechna elektronika byla chlazená , tak jak má být . Opravdu nikde nepíšeme o tom ,že si máš postavit ohrádku přes chladící otvory prum .zdroje či si ho instalovat ,tak aby nasával teplý vzduch od bedu ke svému ochlazování . Cokoliv chce nějak stavitel upravit , vůči všeobecně prezentované verzi " nekrytované " , si musí každý stavitel překopat sám tak ,aby byla zachována základní funkčnost jednotlivých komponentů a hlavně u toho myslet hlavou .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Joshuax » 12.07.2015 23:22

Mosfety nejsou to jedine co ve zdroji je... ty by mel ochranit automaticky cutoff...
Nic, nebudu tu busit jako hluchej do vrat, ale nemuzu se spokojit s odpovedi na dotaz, ze zdroj je horky, ze to tak je v poradku... Z principu veci to proste v poradku neni... Polovodice a vysoka teplota, to proste nejsou kamaradi a je jedno ze to tak "funguje"... To je fyzikalni zakon, ten se obejit neda...
  • 0

Joshuax
 
Příspěvky: 51
Registrován: 14.06.2015 15:46
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Rebel » 13.07.2015 09:51

S tim buseni do vrat si pripadam uplne stejne, ver mi. Nejnizsi pracovni teplotu maji ve zdroji elektrolyticke kondenzatory. Polovodice maji dovolene trvale pravozni teploty daleko vyssi. Principielne je to prumyslovy zdroj, ktery neni urcen k "osahavani" a to hlavne i z duvodu kryti ktere ma. Pokud ti vadi jeho teplota, ktera ovsem nevadi zdroji, je to tva vec ale ne nejaka ci neni chyba.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod grim.sk » 13.07.2015 20:04

A jeste neco. Kde bych sehnal ty profilove matice? Vim, ze to neni bezne k mani, tudiz bych chtel vedet, kdo to vyrabi. Potrebuju se k tomu nejak dostat. Zatim jsem si profilove matice vytisknul.
  • 0

grim.sk
 
Příspěvky: 61
Registrován: 05.12.2014 11:04
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků

cron