Rebel II JRC

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Rebel » 13.07.2015 21:32

Matice ktere dodava JRC jsou vyrabeny na zakazku z profilu k tomu urcenemu. Jeji cena vychazi okolo 3,-/ks a nejake mam skladem. Pokud chces usetrit pouzij M6 s limcem.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod zemciko » 17.08.2015 15:27

Ohledně profilových matic. Protože jsem byl lenošný pilovat matice s límcem, nebo řezat desítky závitů do profilu, vyrobil jsem si náhradu na 3d tiskárně. Pokud má člověk druhou tiskárnu, či někoho ochotného po ruce, tak z abs to funguje v pohodě. Na výrobu stačí jen kladívko, nebo cokoli čím praštím do matice abych ji dostal do plastového profilu. Je to maličké, tak se toho dá vytisknout desítky relativně za chvilku.
tady je kdyžtak odkaz na thingiverse.
http://www.thingiverse.com/thing:971885
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod RiMr » 19.02.2016 02:49

Zdar,
taky skládám RII HD od JRC a jako úplnému začátečníkovi v této oblasti se mi zdá že to tak nějak ta stavba plyne v klidu - sem taměco přibrousnout, už jsem i lepil, ale zatím pohoda.
Ale co mě teď zastavilo je taková ptákovina - str. 21 - natahování řemene pro osu X - "Jeden konec řemene vtlačte do pojezdu extruderu" jaký je v tom fígl? Já to tam do toho vroubkovaného zářezu prostě nemůžu dostat....?
  • 0

RiMr
 
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2016 16:29
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod grim.sk » 19.02.2016 05:40

Ja som to musel trochu zabrúsiť s pilníkom na nechty. Potom som to tam so šrobovákom trochu zatlačil a na záver som tam ešte pichol aj ten pilník zozadu, aby som ten remeň v záreze zarovnal a pritlačil až o zadnú stenu.
  • 0

grim.sk
 
Příspěvky: 61
Registrován: 05.12.2014 11:04
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Alexco » 19.02.2016 07:14

Ono to bude spíše výtiskem toho pojezdu, u stejného STL třeba u ABS je model s širokým kanálkem pro řemen, u PLA je kanálek o kus tenší. Není nutné násili za každou cenu. Stačí konec řemene co budeš vkládat trochu máznout, ale pozor čím mážeš, některé mazádla ten řemen naleptají , pak téprv ho tam nedostáneš. U mne zvítězil silikonový olej ve spreji. Na gumu působí neutrálně a maže jako ďas. Oproti tomu WD-40-ka trochu naleptá gumu, síce je to skoro neznátelně, ale čásem je to vídět víc a vic.
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod blackjack220 » 19.02.2016 07:26

Já si spíš myslím že ten pojezd je vytištěný pro jiný řemen. Taky jsem s tím bojoval a když jsem porovnával a měřil řemen a zoubky v pojezdu, vychází mi, že pojezd je pro řemen s roztečí zubů 2.5 mm. Kdežto dodávaný má 2 mm.
  • 0

Rebel 2 HD, firmware Repetier 0.92v9
blackjack220
 
Příspěvky: 127
Registrován: 10.11.2015 21:02
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod poutnik » 19.02.2016 09:19

Taky jsem s tím měl trochu potíže, ale ze začátku šroubovák a ke konci pinzeta pomohla k zatlačení řemene. Se zatlačováním jsem začínal od kraje (boku pojezdu, ze kterého pak řemen trčí) a zatlačoval postupně trochu ze šikma. Jen bylo trochu těžší to zkoordinovat i se správným vyšponováním toho řemene - aby správně "brnknul" a neprověšoval se, je potřeba mít povolený a lehce vyklopený i motor a po ukotvení řemene doladit usazením motoru.
  • 0

poutnik
 
Příspěvky: 206
Images: 10
Registrován: 06.01.2016 14:22
Bydliště: Brněnsko
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod RiMr » 19.02.2016 12:10

Díkyz a odpovědi - kluci, zkoušel jsem to tam natlačit šrubovákem (pinzeta nepřipadá v úvahu, nejde to tam strčit ani plochými kleštěmi), opravdu silně, víc nemá cenu zkoušet protože by někde něco povolilo. Představa nějakého ladění šponunku je irelevantní. Mazal jsem, ale prostě to nejde. Dokážu to nasadit jen na kraj, dejme tomu 3-5 mm (kolik řemenu je v desce), ale víc už ne. Zkušel jsem to taky tam nacpat našikmo - bez šance. Mám hrubě přes metrák a dovedu vyvinout značnou sílu, když jde o hraní si :)ale tady už víc nemůžu protože bych to rozloupnul.

blackjack220 píše:Já si spíš myslím že ten pojezd je vytištěný pro jiný řemen. Taky jsem s tím bojoval a když jsem porovnával a měřil řemen a zoubky v pojezdu, vychází mi, že pojezd je pro řemen s roztečí zubů 2.5 mm. Kdežto dodávaný má 2 mm.


Ano - zoubky v té spáře jsou v jiném modulu, rozteči a všech ostatních parametrů zubů než jsou na řemenu. Ještě mě napadlo, jestli jsem něco nepřehlédnul a není jiný řemen pro osu X jak pro osu Y, ale to asi ne.
Na řemenu jsou hustší a jemnější zuby, v desce jsou hrubé hranaté s velkými mezerami. Dremelem to tam můžu trochu probrat a asi mi nic jiného nezbude, jen mě zajímalo jestli na to už někdo narazil a jak to řešil.
Je mi jasné, že to musí být pasentní, ale toto je asi moc.
  • 0

RiMr
 
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2016 16:29
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod blackjack220 » 19.02.2016 13:06

Já to nakonec vyřešil tak, že pomocí model. nože jsem v tom pojezdu uřízl asi dva nejvíc překážející zoubky a pak už to tam šlo natlačit.
  • 0

Rebel 2 HD, firmware Repetier 0.92v9
blackjack220
 
Příspěvky: 127
Registrován: 10.11.2015 21:02
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod RiMr » 19.02.2016 13:18

A natlačils tam ten řemen v celé délce té spáry?
  • 0

RiMr
 
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2016 16:29
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Alexco » 19.02.2016 14:06

no zrovna jsem dával nové díly na svou tiskárnu, původní výtisky , tam šel řemen i přes dražky vyndát ven,u mého vytisku nešlo narvat dovnitř, tak jak popisuješ ty. Zkusil jsem ale jiný trik, po namazani a trochu zastrčení řemene, netlačit na něj, ale rukojeti šroubováku pomálu klepat na řemen, a mám ho celý uvnítř. posledních pár mm jsem můsel šroubovákem s tlustším hrotem dotlačit, ale šlo to.
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod RiMr » 19.02.2016 14:18

Díky, zkusím klepání :)
  • 0

RiMr
 
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2016 16:29
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod slambora » 19.02.2016 14:37

Taky jsem to tam nemohl ani za boha dostat.Pomohlo až seříznutí každého druhého zubu řemenu skalpelem.Pak to šlo krásně zatlačit šroubovákem.
  • 0

slambora
 
Příspěvky: 14
Registrován: 05.08.2015 07:35
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod RiMr » 19.02.2016 15:10

Dík, zkombinuju :)

Ještě mám trochu obavy, jestli mi ten pojezd extruderu jezdí dostatečně hladce, Na jedné straně je to asi OK, na druhé trochu horší. Pochopil jsem, že si to časem sedne. Ale že by to sjelo vlastní vahou dolů (jako už teď pojezd v ose Y, to jsem ladil hodinu) tak to ani náhodou. A ani nevím, jak bych to pošteloval. Rozteče těch dílů jsou jasně dané vytištěnými díly, ještě zkusím ověřit že mám přesný pravý úhel daný těmi kovovými L co drží stojatý rám na spodním rámu, tam přece jen nějaké vůle byly, jestli to třeba nemám trochu "do vrtule".
  • 0

RiMr
 
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2016 16:29
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Otomar » 19.02.2016 15:20

RiMr píše:Dík, zkombinuju :)

Rozteče těch dílů jsou jasně dané vytištěnými díly.


To nemusí být pravda. Stačí aby jedno ložisko bylo nalisované mírně zešikma a už to drhne.
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků