Rebel II JRC

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Car » 01.12.2014 22:38

S T 2,5 by problém být neměl a už vůbec po slepením acetonem , je li otvor řádně připraven na vložení a aceton z plastu vyprchal ( když je obsažen v mřížce trvá to i dva dny ) to prostě nepraskne ani omylem .
Leda by jsi zapomněl ještě jednou přetřít vrchní vrstvu kvůli celistvosti ( přetřít samotnou praskliny nestačí ) .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod paja » 02.12.2014 00:45

Ad vadny motorek: neni problem poslat novy zdarma. Stacilo napsat ...
Dnes jsem posilal topne telisko. Sice hotendy zahorujeme a dotahujeme za tepla, ale vim ze mi odeslo jedno i na vystave v letnanech.
U toho motrorku se mi stalo uz u dvou zakazniku, ze profesionalne nakrimplovane konektory od TTC (delaji i pro armadu, vlaky, jaderku ...) nemely kontakt. Udelal jsem pripravek a motorky kontrolujeme pred zabalenim (jen ty krimplovane)

S temi polamanymi dily mne to mrzi. Uz jsem posilal i dve nahradni zrcadla (nepraskly ale byly totalne na strepy). Ti dopravci se k tomu chovaji jako prasata. Uz jsem zadal eshopakum nastudovat pravidla posty pro krehke zbozi a ziskat spravne samolepky. Pritom ty krabice mi delali na miru na tiskarnu. Pri tomhle poctu je to nejunosnejsi baleni. Aby na to nekdo udelal penu - to se neda zaplatit. I ty papirovky staly desitky tisic (100ks stalo nepatrne mene nez 2000ks)
Ja kazdy dil beru do ruky. Pokud ma nejakou vadu jde do kose (vada neni zvednuty roh, pokud je ten roh ve vzduchu, a nicemu to nevadi). Diry prevrtavam. Na tyce vystruznikem 8, na srouby 6.1 resp 3.1mm vrtakem. Vrtani je silne slovo. Jen to projedu - neklade to zadny odpor. Ale nekdy je rozplacla prvni vrstva vytisku. Pres coz se blbe dava sroub ale vrtak si ani nevsimne. Diry na primo sroubovane srouby projizdim odpovidajicim vrtakem a naznacim tam par mm (cca 7) zavitu (zacatku zavitovniku). Aby se sroub chytil, ale nize bylo vice plastu do ktereho se to kousne. Trva mi to asi 20 minut na sadu (mozna uz min, casem zrychluju). Ale sam vim, jak blbe se to stavi z neopracovanych dilu, vim ze kazdy nema doma vystruznik a obetuju radsi 20 min prevenci nez 1hod resenim naslednych problemu.

S tou remenici - doma mam I3 (teda totalne predelanou, jako funglovka http://www.root.cz/galerie/stavba-3d-ti ... uxdays/#23 moc dobre nefungovala) a na ni se to resi slepenim dvou dilu kolem jednoho loziska. Ty dily jsou velmi tenke. Nema to vycuhujici lozisko, dovypodlozkovavam to. Ta Danova konstrukce se dvema lozisky je lepsi. Jenze ten dil se neda rozumne natisknout v jedom kuse bez lepeni. To lozisko co je zespoda ma trochu deformovanou diru. Taky jsem si na i3 (no i3 uz to davno neni) udelal tistene napinani remene. To Danovo se da v pohode poresit. Ale nemam technologii jak to pripravit aby tam to lozisko padlo. Jedine to rucne pilovat/brousit. A to by tu sadu prodrazilo, ... Pokud vyresis kovovou remenici, pripadne jeji napinani, muzeme to pres jrc nabidnout. Tady se trosku s Danem rozchazime. On se snazi delat levne 3D tiskarny. Ja a i dost nasich zakazniku (co jsem s nimi debatoval) by si klidne priplatili za lepsi Z zavitovky ajejich uchyceni, kluzna loziska, .... na necem z toho pracuju. Ale duch RepRapu ma pro mne tri zakladni aspekty: musi to byt levne a dostupne, musi to byt rychlejsi a presnejsi nez "profi" a hlavne - kazdy si s tim muze delat co chce. Vylepsit, poslat vylepseni do komunity ... Tak jak je ta stavebnice ted je hodne vyvazena. I ty kalene tyce moc nechapu. 95% stavebnic jde s kalenymi tycemi. Ja dostal i3 s hlazenymi (kulicky z lozisek do nej delaj drahy). Nerezove jsou o tridu lepsi. A kalene jsou tresnicka. S horkou prichuti. Presnost tiskarny se dramaticky nezmeni. Je to hlucnejsi. Nez se to po mesici tisku usadi.

Mereni napeti. Ja to nastavil asi na 110mV a pro Z 220mV. Pak jsem nepatrne pridal na extruderu, protoze pri infill 150mm/sec to vynechavalo kroky. Mohl jsem zvedat i teplotu, ale motorek byl mirne vlazny, tak jsem pridal proud. Kdyz extruder vynechava kroky tak "klape". Jenze ten voltmetr je za 200,- a moc mu neverim. Nekdy si donesu do prace svuj. Ten proud ma nejaky slozitejsi vztah. Koukal jsem do dokumentace toho svaba. A nebyl jsem si na 100% jisty a nemel jsem cas to dale studovat. Pokud to nekdo precizne nastudujete (hraje tam roli nejaky odpor jehoz hodnotu neznam, jestli si to dobre pamatuju), rad to doplnim do manualu.
Ted mne napadlo, ze minimalni proud zavisi i na napnuti remene.
V manualu pisu, ze proud by mel byt co nejmensi. A porad mi to prijde jako dobre pravidlo. Kdyz to vnechava kroky, je treba pridat. Vynechavani kroku je prave ta hranice na kterou je optimalni to nastavit. U X a Y se nekdy stane, ze se zvedne roh a tryska o nej zavadi. Pokud vynecha krok, posune se dalsi vrstva a je to na vyhozeni. Takze proud motorku tohle musi dat a nezadrhnout. Ale uz se mi i stalo (na i3, ktera nemela drzak civky nad tiskarnou), ze se mi zasmodrchal filament a civku to pritahlo az mne probudilo mlaceni konstrukce drzaku civky do elektroniky a zrcadla. Moc velky proud.

Sry za delku prispevku, radsi skoncim.
  • 0

paja
 
Příspěvky: 80
Registrován: 20.06.2014 21:05
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Car » 02.12.2014 01:32

Pokud by jsi chtěl , nechám ti udělat stupňovitý vrták na úpravu těch kladek na vložení ložisek .
Aby ty sady tedy vypadali k světu .

Na ceně se určitě domluvíme .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod paja » 02.12.2014 02:03

Jeste prozkoumam, jak to jde zasunout. Ja jsem to pred mesicem ladil - tisknu je jinou vyskou vrstvy a jinou rychlosti nez ostatni dily. I jsem dokopal Dana to prekreslit aby loziska kousek vycuhovaly. Mozna pomuze nastavit random zacatek - tim se zrusi malinky vystupek, ktery se mozna musi upravit. Tohle je prvni "stiznost" na remenice.
Premyslel jsem, ze by se asi hodilo dat tam taky drazkovanou remenici jako je na motorku. Preci jen rozestup segmentu remene 2.5 mm je dost velky aby to deformovalo X a Y posun o nekolik setin milimetru. Kovovou. Ale zatim to nikdo hromadne nevyrabi.
  • 0

paja
 
Příspěvky: 80
Registrován: 20.06.2014 21:05
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod romanm » 02.12.2014 02:17

Paja: čím v návodu doporučuješ mazat ložiska? Osvědčilo se mi vetřít cca na 1/3 jeho hloubky bílý mazací tuk, prstem pevně ucpat druhou stranu otvoru ložiska a opatrně tuk vtlačit koncem hlazenky dovnitř, ven se vytlačí minimum. Skoro všechno zůstane mezi kuličkama v ložisku.
Rozdíl v hlučnosti a ve vůlích oproti mazání nějakým olejíčkem na kola a šicí stroje je obrovský.

Hlazené tyče mám nějaké laciné z kutil.eu. Mají sice odtisknuto jen 3-4 hodiny denně za půl roku, ale zatím bez jakýchkoliv vyrytých drážek.
  • 0

romanm
 
Příspěvky: 177
Registrován: 16.02.2014 16:17
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod paja » 02.12.2014 02:29

Zatim v navodu nedoporucuju. To je vec, ktere nerozumim. Mam nejake empiricke zkusenosti. Nektere oleje rychle "vysychaji" (rozpadaji se retezce molekul ci co). Ted mazu silokonovym ve spreji. A zdokonaluju se v umeni nastrikat na tyce a ne na kapton.

Rozdil mezi opotrebovavanymi a neopotrebovavanymi tycemi/lozisky lze zjistit lehce. Kdyz jsem mel hlazenky, tak jsem pred novym namazani stiral smir. S kalenymi to setru, ale zadny smir tam neni.
  • 0

paja
 
Příspěvky: 80
Registrován: 20.06.2014 21:05
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Rebel » 02.12.2014 09:58

Jen abych upresnil, tak si myslim, ze se s Pajou vylozene nerozchazime. Puvodni koncepce je navrzena s maximalnim mnozstvim tistenych, tedy snadno replikovatelnych, levnych a dostupnych komponentu a je urcena pro samostavitele a kutily. A myslim si, ze se to i jaks taks povedlo. Pokud nekdo nesouhlasi, zalozte si nove vlakno :)

Nejvetsim problemem takto prodavane stavebnice je to, ze se nejedna o masovou, strojovou vyrobu, tudiz se drobne niance mezi tistenymi dily atp. budou projevovat pri stavbe a tomu se pv podstate vyhnout neda a je na to potreba brat hned od zacatku zretel. NENI TO LEGO :D

Lze samozrejme udelat jakysi MOD JRC s ruznymi vylepsenimi, to mi problem nedela, ale zase vyvstane milion dalsich otazek a diskuzi ohledne ruznych verzi atp. Ve sve podstate nekonecny pribeh. A opravdu nemohu resit a reagovat na vse.

A ted to reknu trochu hrubeji. Nikdo nikomu nebrani, navrhnout, postavit, zverejnit .... jakoukoli takovou tiskarnu ci verzi, resit okolo ni forum, milion dotazu, pripominek a kritik. Zase takova sranda to vylozene neni a pokud nekdo nesouhlasi, at to klidne vyzkousi. Vyborne se pak ctou prispevky na foru, ze je to vlastne cele spatne a nedokonale. Navrhu na vylepseni mam desitky, ale nekde musi byt ta mez, kde je onen funkcni zaklad, od ktereho se muzou schopni stavitele a modifikatori odrazit a udelat to po svem, jako treba RebeliX. Proti tomu vubec nic nemam.

Neni potreba komentovat, s nikym se hadat nechci :D Je to pouze muj nazor a zkusenost.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Car » 03.12.2014 00:14

paja

Možná by bylo lepší v rámci prodejní sady a odstranění problémů při sestavování ( sice si to koupí kutil ,ale nemusí mít zrovinka to správné nářadí a nástroje ) , tam ty ložiska před expedicí vložit - tím myslím všechny .
Tolik času to nezabere a máš jistotu ,že je to správně vytištěno .

Ale možná jsem jen maximalista jako Oskar :lol:

P.S. pokud by jsi chtěl zařídit výrobu Al řemeniček ozubených místo tištěných kladek ,tak i to se dá zvládnout ( kousek tu mám soukromníčka co je ve velkém vyrábí ) .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Lukage » 04.12.2014 00:40

paja: Díky za odpovědi. Já tu stavebnici jako lego neberu ani náhodou - chtěl jsem původně jen sadu plastových dílů a zbytek si popasovat sám, ale nakonec jsem byl velmi rád za stavebnici. Člověk musí počítat s tím, že u stavby musí přemýšlet a díly dotvářet. K poškození dílů došlo stoprocentně dopravou, co si myslím že se stalo tak že různě otáčeli krabicí a těžké kovové díly zdeformovaly zdroj a lehce poškodily některé plastové. Ale nic s čím by se nedalo poradit, kdyby se něco z toho nedalo použít, tak bych se ozval. Ale rozhodně bych zatlačil na dopravce ať s tím proboha nerotuje.

Ty řemeničky vytočím časem kovové - přijde mi že se tam prostě ty plastové nehodí a ten mechanismus by měl být kovový. Plastové teď fungují a točí se, ale to kovové řešení mi přijde prostě takové čistější.

Rebel:

Dneska jsem dokončil stavbu a dělal první tisky.

239240

Kostička 20x20x5 se vytiskla v pořádku, první vrstva není teda úplně přilnutá k dalším. V ose Z má kostička 50.3 mm. Osa X a Y sedí skoro přesně.
  • 0

Lukage
 
Příspěvky: 10
Images: 10
Registrován: 29.11.2014 18:33
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Rebel » 04.12.2014 01:16

Super, to Zko byva pri spravnem nastaveni 1. vrstvy temer uplne presne, pokud je samozrejme vyska objektu delitelna vyskou vrstvy + ta 1. Kazdopadne na zacatek si myslim, ze pomerne dost dobre :)
Sniz malinko nastavenim koncoveho spinace Z 1. vrstvu a bude to ok.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod dako » 04.12.2014 22:12

to lukage:

pokud bys ty remenicky tocil, tak bych mel zajem o jednu sadu, kdyz, tak se podrobneji domluvime pres PM, diky.
  • 0

dako
 
Příspěvky: 24
Registrován: 01.12.2014 09:48
Bydliště: OSTRAVA!!!
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod lubosh » 05.12.2014 15:13

Mám také postaveno a tiskne k naprosté spokojenosti (transparentní ABS Mladeč).
Včera jsem tiskl trychtýř na chlazení tisku a výsledek je fantastický.
Ještě to musím nafotit.
Řemenice jsem použil tištěné, po odříznutí nálitků tam ložiska jdou, ale ztuha. V držáku jsem odřízl ty tištěné výstupky a dodal kovové podložky. Točí se krásně volně.
Přemýšlel jsem použít kovové zubaté řemenice na hřídeli a ložiska dát do nového držáku.
Ale zatím není třeba.

Zkusil jsem také tisk z bílého ABS, ale výsledek je příšerný. Bude to chtít laborovat.
Ještě mám černý a červený, raději jsem je ani nevybalil z igelitu :D

S 3D tiskem začínám, a ještě se mám co učit.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Car » 05.12.2014 21:10

na černý máš ještě čas ,až se s tím trošku seznámíš a červený mi naposledy ucpalo půlky trysky , tak jsem vyjel dílce "light" - což bohužel nebylo mým záměrem .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod dako » 05.12.2014 23:18

Dneska jsem zacal stavet Rebela II od JRC, jako prvni jsem "nalisoval" loziska do remenicky a do pojezdu extruderu, v tomto threadu zmineno jako problematickou cast stavby :). Jako "lis" pro remenicku jsem pouzil utazene sklicidlo stojanove vrtacky. Vytistenou remenicku je treba nejprve zkontrolovat jestli nejsou uvnitr kde ma lozisko dosedat otrepy a jehlovym pilnikem mirne srazit hrany. Pak uz jen lozisko polozit a jemne pritlacit sklicidlem stojanove vrtacky. Lozisko je sklicidlem vmacknuto kolmo, timpadem se nevzprici a nedojde k tomu, ze by remenicka praskla.

Loziska do pojezdu extruderu a desky zrcadla jsem "lisoval" za pomoci sveraku a imbusoveho sroubu. Opet, je potreba otvory zbavit veskerych otrepu a srazit hrany. Hlava imbusoveho sroubu musi mit takovou velikost aby se oprelo do obvodove kovove casti loziska (aby nebylo namahano plastove ulozeni loziska). Nasledne se vlozi mezi celisti sveraku a opatrne se vtlaci. Opet, celisti s imbusovym sroubem zajisti kolmy tlak na lozisko, tak, ze se lozisko nevzprici a nic nemuze prasknout.
  • 0

dako
 
Příspěvky: 24
Registrován: 01.12.2014 09:48
Bydliště: OSTRAVA!!!
Reputation: 0

Re: Rebel II JRC

Příspěvekod Car » 05.12.2014 23:37

Dako Tyto věci běžný kutil doma jistě má , nějaký pilník," sloupovou " vrtačku :oops: ,svěrák , nožík ,vrtáky ,závitníky......

Tu sadu si však kupují i ti kteří mají doma jen plochý šroubovák a křížový + kladivo A ještě si myslí ,že je to "Lego skládačka " a né sada pro kutila , který si ji ještě do upraví dle potřeby před samotnou montáží .

Pokud však není v návodu na sestavení vyslovně napsáno : Je třeba před započetím sestavování dílců odjehlit hrany a otvory ,přesné díry protáhnout výstružníkem( vrtákem) , pak se není určitě čemu divit ,že se domníváš : by to mělo vše být již uděláno - než se to k dotyčnému dostalo a nebo ještě lépe by ty ložiska tam měli být již vložena před expedicí k zákazníkovi ,aby se to stát prostě nemohlo . To by v tý sadě klidně mohli být taky krokáče neokrympované , že :lol: ať si to kutil dodělá .

Chybou se jistě člověk učí a obchodník by měl dvojnásob ( toť můj skromný názor prodejce nářadí s 15-ti letou praxí ) .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků