prosba o radu -vyměna termistoru v bedu

prosba o radu -vyměna termistoru v bedu

Příspěvekod Lada » 27.06.2020 13:04

prosba o radu, odešel mi nejspíš termistor uprostřed topné červené desky , začla lítat teplota u spuštění tisku PLA 55+-15 stupnů, Chtěl jsem termistor vyměnit ale drží tam pořádně ve středu ,nevíte prosím jak ho mám vyměnit ,ještě jsem to nedělal. Napadá mě přilepit zespoda jiný nebo odvrtat starý a vlepit nový ,deska hřeje ok. Poradte dík.
  • 0

Lada
 
Příspěvky: 53
Registrován: 04.12.2016 12:25
Reputation: 0

Re: prosba o radu -vyměna termistoru v bedu

Příspěvekod kroxigor » 27.06.2020 13:17

většinou neodejde termistor, ale kablík vedoucí k němu ... zkus vyměnit jen kablík
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: prosba o radu -vyměna termistoru v bedu

Příspěvekod Lada » 27.06.2020 13:46

Děkuji za tip . Ale vypadá to,že ten termistor prasknul zvrchu (sklo) , kablíky jsou ok ,zkoušel jsem je.
Takže jak to vyměnit ,můžu do hotbedu v místě starého termistoru odvrtat dirku a strčit tam nový a zalepit ?
Asi tím silikonem co lepím Termistor do hottendu ?? . Nedělal to už někdo. Dík za radu.
  • 0

Lada
 
Příspěvky: 53
Registrován: 04.12.2016 12:25
Reputation: 0

Re: prosba o radu -vyměna termistoru v bedu

Příspěvekod zemciko » 28.06.2020 17:25

Dělal a to celkem hodněkrát. Silikon je jako lepidlo vhodný protože vede dobře teplo (relativně) a není elektricky vodivý. Jediná potíž s tím termistorem je ohledně typu. Na jedné čínské stavebnici odešel a po výměně to ukazuje o 20 stpňů míň. (Do toho jejich FW jsem nechtěl vrtat). Pokud je to vlasní stavba tak bez problémů přepájet a upravit FW/zkontrolovat hodnoty. Není ani třeba vrtat dírku někde jsem prostě na desku zepodu tím silikonem přilepil hliníkový proužek ve kterém jsem udělal záhyb v místě termistoru...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: prosba o radu -vyměna termistoru v bedu

Příspěvekod Lada » 29.06.2020 10:45

Dík za rady .Ja vzal ruční nebozízek a zvrchu desky starý termistor provrtal,je tam dirka,zalepil jsem tam nový
a vzhledem velmi inteligentmí a k uživeteli velmi přátelské konstrukci Rebela II (poklona Danovi).to trvalo poměrně krátkou dobu. V nastavení tiskárny jsem jen upravil odchylku měřené teploty podle ručního měřáku. A zase vše šlape.
Moc dík za pomoc.
  • 0

Lada
 
Příspěvky: 53
Registrován: 04.12.2016 12:25
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků