Ujizdeni os X a Y na FW repetier v92

Ujizdeni os X a Y na FW repetier v92

Příspěvekod Driici » 13.11.2014 16:02

Zdravicko, stavba Rebela bylo docela martyrium, ale vse jsem zvladl a tiskne to.
Nicmene pokud pouziju Repetier FW v91, tak tento neumi obsluhovat displej Full Graphic Smart LCD Controller - chci pro to pouzivat v92, ktera jestli tomu spravne rozumim je take stabilni. Nicmene deje se mi to, ze pri tisku mi obcas ujede extruder v X nebo Y ose. Stava se to nahodne, v ruznych mistech, v ruznych casech. Casovani, endstopy a dalsi veci mam nastavene spravne. Pri spatnem nastaveni by se to delo pravidelne. Na radu kamarada jsem zkusil jiny USB kabel, tisknul jenom z SD karty, snizil baudrate atd.... nic nepomaha. Jedine nahrat verzi firmwaru v91.

Tisk mi obcas ujede o milimetr, obvas o 5 cisel a jelikoz mam jenom min endstopy, tak se stava i ze pojezd se dostane mimo rozmery a pak to narazi do ramu.

Zajimalo by me jestli tento fw take nekdo pouziva, jake s nim ma zkusenosti a podobne. Pripadne proc by mi to tiskarna mohla delat.

Diky za pripadne podnety k reseni.
  • 0

Driici
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09.11.2014 18:01
Reputation: 0

Re: Ujizdeni os X a Y na FW repetier v92

Příspěvekod oscar » 13.11.2014 16:06

Driici píše:Nicmene pokud pouziju Repetier FW v91, tak tento neumi obsluhovat displej Full Graphic Smart LCD Controller


Umi.
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Ujizdeni os X a Y na FW repetier v92

Příspěvekod Rebel » 13.11.2014 16:22

Repetier FW v91 Full GLCD umi.
To, ze ti ujizdeji osy neni na 99% FW ani kabelem ale bud malym (nebo naopak velkym) proudem na motorech, nebo prilis velkymi akceleracemi.
Akcelerace na X/Y u RII nastavuji na 1500-2000 a proud podle citu. Pokud ti motory nepali a obcas to uskoci, tak zvedni proud.
Pokud na motoru neudrzis ruku, tak se ti z 99% drivery prehrivaji a vypinaji vlastni tepelnou ochranou. Tudiz proud uber.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Ujizdeni os X a Y na FW repetier v92

Příspěvekod Driici » 14.11.2014 10:30

S tim displejem delam tedy asi neco spatne. Mrknu jeste jednou na nastaveni, ale to zatim neni priorita.

Akcelerace pro tisk mam na 1500. V91 pouzivam prakticky bez zmen nastaveni, v92 jsem se snazil aby to hlavni bylo dle predchoz verze tady na foru. Zkusim poladit proud - to jsem jiz delal na driveru extruderu, protoze motor byl fakt horky. Zatim mam podezreni na Y osu - motor je v zadu pod tiskovou plochou, takze vzduch kolem moc neproudi. Musim ale najit kam mam tocit potenciometrem na driveru. Mam pocit ze jsem tomu motoru vcera spise proud pridal nez ubral :)
Co mi ale hlava nebere, ze se to u jedne verze deje a u jedne ne.
  • 0

Driici
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09.11.2014 18:01
Reputation: 0

Re: Ujizdeni os X a Y na FW repetier v92

Příspěvekod Rebel » 14.11.2014 10:43

S tim LCD mi neni jasne, kde mas problem. U obou jsem to naslapl na 1. pokus, akorat jsem vzdy musel otocit smer toho otocneho prepinace.
Dej si pozor na akcelerace prejezdu (travel), ty to vetsinou delaji, protoze jedou nejdelsi prime drahy, tudiz nejvice pred dojezdu brzdi a pri deakceleraci se utrhnou. Takze taky dej zatim stejne jako pro tisk.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Ujizdeni os X a Y na FW repetier v92

Příspěvekod Driici » 15.11.2014 15:12

Tak jsem snizil akceleraci na 1000 a trochu stahnul proud na motorech. Jeste jsem vypnul volubu always check endstops... Zatim mi nic neujizdi.

Diky za nasmerovani.
  • 0

Driici
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09.11.2014 18:01
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron