Oplet na kabely

Oplet na kabely

Příspěvekod baltazarek » 13.06.2019 06:32

Ahoj všem,
Prosím kde kupujete ochranný oplet na kabely které vedou na vozík extruderu? V gme jsem to nenašel. Díky
  • 0

baltazarek
 
Příspěvky: 71
Registrován: 27.11.2013 20:57
Reputation: 0

Re: Oplet na kabely

Příspěvekod kroxigor » 13.06.2019 08:00

Jakej myslíš:
plastová spirála
punčoška
textilní rukáv
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Oplet na kabely

Příspěvekod baltazarek » 13.06.2019 12:51

Ahoj, myslim bud puncosku a nebo textilni rukav. Neco co byva na pocitacovych zdrojich. Plastovou spiralku pouzivam, s tim neni problem. Diky
  • 0

baltazarek
 
Příspěvky: 71
Registrován: 27.11.2013 20:57
Reputation: 0

Re: Oplet na kabely

Příspěvekod peterhe » 13.06.2019 13:38

  • 0

peterhe
 
Příspěvky: 101
Registrován: 27.02.2017 17:23
Bydliště: Trenčín
Reputation: 0

Re: Oplet na kabely

Příspěvekod juliusvla » 13.06.2019 16:00

Ahoj,
nedá mě to se nepřidat. Potřebuji názor odborníků :) . Co je lepší použít na kabely k extrudéru a vozíku? Na kabely které se pořád ohýbají do oblouku. Plastovou spirálu, nebo punčošku ? Mám tady použitou plastovou spirálu, ale nejsem si jistý. Ohýbá se sice do oblouku relativně dobře, ale ne zcela pravidelně. Protože dost tisknu, tak už jsem měl přelomený kablíl k čidlu v bedu v místě které se více ohýbá. Kablík byl na RC serva, takže docela dost vláken. Co se mě také nechce dělat je skládané vedení pro kabely. Je to sice hezké, ale dochází zde k poměrně k velkému ohybu kabelů a to v celé délce vedení, oproti zabalenému svazku který se ohýbá prakticky v jednom velkém oblouku.
Omlouvám se, že jsem se vnutil do cizího vlákna, ale nechci otvírat další vlákno s podobným tématem. Budu rád za každý názor.
Děkuji Vladimír
  • 0

juliusvla
 
Příspěvky: 150
Registrován: 10.11.2016 23:42
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: Oplet na kabely

Příspěvekod Georrge » 13.06.2019 16:15

Já používám punčošku a zkusil jsem uchytit tak, aby se to ohýbalo v co největším oblouku (jak píšeš). Ovšem v místech uchycení se to má tendence lámat a více ohýbat, takže tyhle konce jsem přetáhl smršťovací bužírkou (klidně i několikanásobně v různých délkách) a tím ty místa vyztužil.
  • 0

Georrge
 
Příspěvky: 179
Registrován: 22.05.2017 18:39
Bydliště: Opava
Reputation: 0

Re: Oplet na kabely

Příspěvekod peterhe » 13.06.2019 19:59

Ku káblom som pribalil širokú binderku - sťahovaciu pásku, zväzok sa potom ohýba rovnomerne. Použil som punčochu.
  • 0

peterhe
 
Příspěvky: 101
Registrován: 27.02.2017 17:23
Bydliště: Trenčín
Reputation: 0

Re: Oplet na kabely

Příspěvekod OK1UGA » 14.06.2019 16:10

Je jedno jestli punčošku nebo spirálu. Taky se mi kabely lámaly. Pak jsem do svazku přibalil po celé délce kus filamentu a je po problému. Ten filament nedovolí ostrý ohyb a donutí svazek ohýbat se v širokém oblouku. Ještě lepší by byla výztužná laminátová vložka z optického kabelu - to je laminátové vlákno podobné filamentu ale je určené přesně pro tento účel. Ale získal jsem ji až později takže mám ve svazku ten filament.

Martin.


juliusvla píše:Ahoj,
nedá mě to se nepřidat. Potřebuji názor odborníků :) . Co je lepší použít na kabely k extrudéru a vozíku? Na kabely které se pořád ohýbají do oblouku. Plastovou spirálu, nebo punčošku ? Mám tady použitou plastovou spirálu, ale nejsem si jistý. Ohýbá se sice do oblouku relativně dobře, ale ne zcela pravidelně. Protože dost tisknu, tak už jsem měl přelomený kablíl k čidlu v bedu v místě které se více ohýbá. Kablík byl na RC serva, takže docela dost vláken. Co se mě také nechce dělat je skládané vedení pro kabely. Je to sice hezké, ale dochází zde k poměrně k velkému ohybu kabelů a to v celé délce vedení, oproti zabalenému svazku který se ohýbá prakticky v jednom velkém oblouku.
Omlouvám se, že jsem se vnutil do cizího vlákna, ale nechci otvírat další vlákno s podobným tématem. Budu rád za každý názor.
Děkuji Vladimír
  • 0

OK1UGA
 
Příspěvky: 70
Registrován: 24.06.2015 20:19
Bydliště: Rychnov n/Kn nebo Liberec
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Oplet na kabely

Příspěvekod juliusvla » 14.06.2019 17:20

Děkuji všem za inspiraci. Od každého něco.
Ten filament tam mám, ale postupem času vylezl z konektoru a tam byl první problém. Po druhé prasknul tam jde byla spirála utažená na kostru a asi nesnesl ten větší ohyb. Jinak používám plastovou spirálu. S optickými kabely jsem kus života dělal, ale že budu potřebovat někdy výztuhu mě nenapadlo. :) No stejně to časem budu muset předělat, aby to sneslo takřka trvalý tisk.
ještě jednou všem díky a ať to tiskne.
Vladimír
  • 0

juliusvla
 
Příspěvky: 150
Registrován: 10.11.2016 23:42
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: Oplet na kabely

Příspěvekod kroxigor » 14.06.2019 17:32

Nedávej tam filament PLA/ABS, ale nylon ten vydrží a nezlomí se. U kabelů k extruderu mám strčenej 3mm nylon filament. PLA/ABS/PET vždy po nějaké době prasknul 3mm nylon drží už stovky hodin tisku.
Případně se dá použít kus PTFE trubačky.
Jinak
- kabeláž pro BED mám bez filamentu jen v punčošce.
- kabeláž pro extruder mám od elektroniky po X motor ve spirále od motoru X k extruderu v hadrové omotávce s 3mm filamentem
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Oplet na kabely

Příspěvekod rambo » 15.06.2019 08:27

Osobně mám na extruderu jen spirálu a zatím ok.
Na BED mám kabelový řetěz a taky ok.

Ale co se týká te výztuhy tím laminátovým jádrem z optického kabelu, tak to je ok, ale taky by to mohlo jít efektivně a dostupně nahradit nylonovým protahovacím perem na kabely (např.: https://mojeelektro.cz/protahovaci-pera ... 19448.html ), je to dostupné, celkem levné a velice odolné, podle mě lepší jak tam dát "strunu", protože 1.75mm nylon je dost měkký a kupovat kvůli tomu 3mm vyjde draho, když ji pak nevytisknu...
  • 0

rambo
 
Příspěvky: 135
Images: 8
Registrován: 28.08.2017 10:27
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků