Ramps

Re: Ramps

Příspěvekod tomast » 27.12.2018 18:52

Když tiskneš ploché "2D" věci přes celý stolek, tak to není problém - dokonce to může být žádoucí, aby se to lépe slilo.
Takže nejlépe se shodneme na "Na většinu PLA tisků se hodí aktivní chlazení ofukem, ale pokud není, dá se bez něj obejít vhodným nastavení tisku."
  • 0

tomast
 
Příspěvky: 432
Images: 1
Registrován: 20.11.2017 21:44
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Ramps

Příspěvekod jirka_sk » 27.12.2018 19:51

Však ofuk se nezapína na první vrstvu, ani na druhou :) Ale já myslím malé součástky (prototypy) po kuse. A tam vážně nemám chuť a čas laborovat...
Nakonec ani testovací kostku se "standartním" nastavením bez ofuku nevytiskneš - a není to ani účel. Když chci kalibrovat - tak potřebuju běžné podmínky ... a to tisk PLA bez ofuku určitě není :)
  • 0

jirka_sk
 
Příspěvky: 17
Registrován: 11.03.2017 13:43
Reputation: 0

Re: Ramps

Příspěvekod pentaxxx » 08.01.2019 07:35

No idealni to asi neni, ale existuje tuna komercnich tiskaren, co ofuk nemaji a tisknou vyhradne z PLA (nemaji vyssi teplotu trysky ani vyhrivany bed).
Takze pouzitelne to je ....

Osobne se snazim PLA nepouzivat, nejak nevim na co by mi to bylo, potrebuju tepelne odolne dily. Asi jako vetsina lidi co nedela jen figurky a lapace prachu. Ze nemuzu tisknout rychlostma 100mm/s mi nevadi.
Pla plus, heat resistant, pla pro a podobny veci chci zkusit, ale zatim to mam ve skrini a neni cas s tim ted laborovat. Jen si nejsem jistej, jestli to stoji za tu drbacku s tim postprocesem, kdyz tu mame ASA, PETG, NYLON, PSU, PC, PBT atd.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků