padající teplota HB

padající teplota HB

Příspěvekod prochazkao » 09.12.2017 22:14

Ahoj, mám takový problém, záhadu...
Tisknu z ABS na teplotě HB 110 st. Tisknu 4 kusy vazby rohu pro rebel 2.
Ono to neni az tak dulezite, ale zvlastni je, ze mi teplota HB spadne vzdy kdyz tryska nejede na posledni kus. Teplota spadne ze 110 na 105 a pokud si toho nevsimnu a rucne nastavenou teplotu nestahnu na tech 105 (tak aby ten rozdil nebyl vetsi nez 2st) tak vyhlasi tiskarna chybu skoku teploty.... jako by prestal jit do HB proud.
Je jedno jestli je to na 110 nebo 70 - proste ten problem tam nastane a vzdy ve stejnem miste.
(jeste jsem si vsiml, ze kdyz klesa teplota, na RAMPS neblika cervena LED od HB, ale pouze sviti - mosfet je vlazny)

Vratne pojistky tam nemam, mam tam sprostou klemu, ale ta je OK. MOSFET mam taky vyměněný.

Jasne mi neni to, proc ta teplota pada. Pak to znova najede na 110 tiskne 1 vazbu - ok, 2 vazbu - ok, 3. vazbu - ok a u 4 vazby to zase zacne padat ze 110 na 105 a kolecko se opakuje.
Usporadam vytisky jinak, ale zase v tom jednom miste pada teplota.

Vymenil jsem kabel k napajeni HB, kabel k teplotnimu sensoru, to stejne.
Udelal jsem novou PID kalibraci a to stejne...
Jedine co jsem nevymenil, tak teplotni sensor, ale ten by nefungoval vubec ne?

Kdyz necham tiskarnu stat vklidu a jen zahrivat HB, tak teplota drzi i hodinu vkuse...

Tak ja nevim nemate nekdo nejaky napad...? Dva mesice nebyl problem...az dnes.
  • 0

prochazkao
 
Příspěvky: 181
Registrován: 02.10.2017 11:36
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: padající teplota HB

Příspěvekod tomast » 10.12.2017 11:22

Píšeš, že se to děje jen v jedné poloze HB, předpokládám jeden roh - s tím co zrovna tiskneš bych souvislost neviděl.
Sice píšeš, že jsi vyměnil kabel k napájení HB, ale stejně to vypadá jak poškozený kabel k HB, např. nalomený, který se pro tuhle polohu nevhodně ohne/zkroutí, výrazně se zvětší se ceklový odpor vytápěcího HB okruhu, teplota se přes veškerou snahu neudrží a jde dolů (i to, že to začne trvale svítit-topit a snaží se to teplotu udržet, tomu odpovídá).

Zkus do téhle problémové polohy najet ručně a nahřát staticky (nepíšeš, ve které poloze jsi to zkoušel). Případně v téhle poloze různě měnit polohu přívodního kabelu zda to reaguje. Případně, pokud pořád nebudeš vědět, tak ampérmetrem sledovat odběr proudu HB při tisku, zda jde v tom místě hodnota odběru dolů (ale běžný do 10A asi nebude stačit)
  • 0

tomast
 
Příspěvky: 432
Images: 1
Registrován: 20.11.2017 21:44
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: padající teplota HB

Příspěvekod peterhe » 10.12.2017 16:55

Káblu je jedno či je rovný alebo ohnutý, pokiaľ nie je zlomený funguje V každej polohe. Stále svietiaca Led na ramps znamena, že teplota nedosiahla nastavenú hodnotu vo FW od ktorej sa má prepnúť pid regulácia (začne blikat) . V tvojom prípade tipujem zapnutý ofuk ktorý V danom mieste nejako fučí na HB na miesto kde je zrovna termistor. Neviem aký máš HB ale osobne pri MK2 som pid reguláciu HB vypol z dôvodu spomalovania ohrevu.
  • 0

peterhe
 
Příspěvky: 101
Registrován: 27.02.2017 17:23
Bydliště: Trenčín
Reputation: 0

Re: padající teplota HB

Příspěvekod prochazkao » 10.12.2017 18:42

Ahoj ano kabel to fakt neni, vsechny jsem kontroloval.
Nemá to zadnou spojitost s tim co prave tisknu to je jasne, ale ja to napsal jen pro priblizeni problemu.

Dneska jsem zacal tisknout v Simplify3D - problem stejny, akorat jsem pri tisku jinych vecí zjistil, že ten problem se opakuje spise v čase. Takze to neni mistem, takze ani nalomenym kabelem, ze by se natahoval a opacne.

Je pravda, ze se mi to deje od patku, kdy jsem vymenil cinsky ofuk tisku za neviditelny a neslysitelny ventiilator maglev - takze jsem se na to zameril a zjistil jsem, ze se mi ventilatorek opravdu zacal tocit, ikdyz jsem to mel v nastaveni pri tisku ABS zakazano a ten mi teplotu opravdu v tu chvili shodil.


Ale ze bych si toho nevsiml predtim? ... to se mi nezda. Sleduji to dal a dam vedet na co jsem prisel.

Diky za rady. Ondra

Spise mam podezreni na RAMPS a nebo mosfet, ale vsechny soucastky mam na RAMPS ani ne vlažné....
  • 0

prochazkao
 
Příspěvky: 181
Registrován: 02.10.2017 11:36
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron