Rebel II - Stavba začátečníkem

Re: Rebel II - Stavba začátečníkem

Příspěvekod janop » 30.01.2018 20:38

nn o diely fakt nejde - ak by boli tie videa točené s v33 asi tu nepoložím jedinú otázku a začnem stavať v33 :D.
Je pravda že mi ten seriál všeličo ozrejmil, skúsim návod na v33 pozrieť teraz - možno mi už bude jasnejší ;)
PS: pls - neodpovedal si mi ohľadom toho uchytenia - pls mohol by si mrknúť to video?
dik.
  • 0

janop
 
Příspěvky: 13
Registrován: 15.11.2017 12:12
Reputation: 0

Re: Rebel II - Stavba začátečníkem

Příspěvekod kroxigor » 30.01.2018 20:48

janop píše:dik za rady, tak ešte pozbieram dáke vedomosti, počítam fóra, počkám ako úprava Rebela z YT dopadne v praxi... elektronika z číny tiež za deň nedôjde :lol: tak mám chvíľu na rozmyslenie.

... hlavným dôvodom prečo som sa rozhodol REBELA konečne postaviť je práve sakulov "návod pre blbcov", ak by tie videá netočil pravdepodobne sa na stavbu nikdy neodhodlám, pdf návod na rebela som už videl skôr no moc odvahy mi nedodal :oops: .
Pre mňa by bol naozaj ideál stavať podľa videa (20-30eur navyše mi zas nevadí) a ak sú tam vyslovene nejaké nevhodné konštrukčné riešenia ideálne ich nejak jednoducho obísť.
To ložisko nestačilo by ho proste neosadiť? Zdá sa že ten trapez je v dielci osadený docela napresno aj bez ložiska (viď 15te video cca v čase 14:19)


Evidentně nechceš poradit, ale schválit to k čemu už jsi se předem rozhodnul.
Tudíž stav podle čeho chceš a neptej se, a když tak autora.

Osobně bych do toho nešel ... a to jsem těch tiskáren postavil už přes desítku
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Rebel II - Stavba začátečníkem

Příspěvekod Tassdar » 05.02.2018 21:54

Super seznam, díky :)
Mám tiskárnu z číny a chtěl bych na ní vytisknout díly pro Rebela. Bude stačit PLA nebo je lepší to tisknout z PET? Tiskárna mi dělá nepatrný Z wobble, může to mít vliv na výslednou kvalitu tiskárny? Samozřejmě pracuji na jeho odstranění, ale chtěl bych začít s tiskem dílů :D
  • 0

Tassdar
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15.01.2018 13:39
Reputation: 0

Re: Rebel II - Stavba začátečníkem

Příspěvekod rambo » 05.03.2018 21:51

Tak jsem se dostal do stavu že jsem se dneska pokusil o první tisk ( Video: https://www.facebook.com/ss.rambo/videos/10212236940141779/ ), sice se zvedaly rohy a pak se to utrhlo, ale myslím že potenciál je dobrý a co se týká "kvality" stěn tak ta mi přišla super. Ale zatím ladím a zkouším. Fotky dodám později, ale co mě při stavbě neskutečně vytáčelo je prakticky neexistující kabelový management, s tím jsem fakt hodně bojoval a už jsem udělal úpravy co se týká vedení kabelů:
  • HeatBed - Měl jsem tady jeden energetický řetez 7x7, tak jsem ho použíl na přivedení kabelů k HeatBedu a udělal jsem si zespodu stolku i konektory, abych mohl kdykoli HeatBed bez problémů odpojit a vyměnit, případně vyměnit kabel bez demontáže HeatBedu.
  • HoteEnd - Tady jsem měl docela krátký kabel od motoru Extruderu, tak jsem si udělal konektorovou desku kde mám spojky na kabely k desce, tím kdykoli až bude problém můžu jednoduše vyměnit buď topné těleso nebo kabel, nebo v podstatě cokoli, ale stejně se mi nelíbí ty kabely co vedou předem.
  • Umístění desky - Tady jsme měl problém, že se mi nevešly kabely k dece mezi motor osy X a desky, tak jsem musel desku dat na podložky aby byla dál.
  • HeatBed ep.2 - Pak jsem měl problém s nedostatečnou výhřevnosti heatbedu, protože ten co jsem použil měl odpor 6.4ohmů, což mi dalo výkon cca 90W, ale druhý co jsem měl doma tak na 24V pinech má 4.4ohmů, což dělá cca 130W výkon a tenhle už nemá problém se vytopit na 120°C (to jsem si vyzkoušel). Takže jsem dneska předělával heatbed a teď mi tady na něm schne motorový silikon, abych ho mohl zítra namontovat z5.
  • 0

rambo
 
Příspěvky: 135
Images: 8
Registrován: 28.08.2017 10:27
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: Rebel II - Stavba začátečníkem

Příspěvekod peca » 06.03.2018 08:41

Ten "fejsbuk" ti nějak nejede:
Je nám líto, ale tento obsah teď není dostupný Odkaz, který jste použili, už možná neplatí, nebo je tato stránka dostupná jen pro určitý okruh uživatelů, do kterého nepatříte.

Asi máš nastaveno sdílení jenom pro přátele, nebo tak něco...
BTW: Z jakého tiskneš materiálu?
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Rebel II - Stavba začátečníkem

Příspěvekod rambo » 06.03.2018 10:58

ABS Not Death od Plasty Mladeč. Upřímně žádnou tragedii z toho zatím nedělám, protože pořád nabírám zkušenosti a ladím.
Snažím se nasát fůru informací zde z fora :)
Je to divné :( koukal jsem se a je tam "Veřejný", tak zkuste teď: https://www.facebook.com/ss.rambo/video ... 940141779/

Edit: Pak můžete zkusit ještě link zde: https://photos.app.goo.gl/VPMpqbXZlclwI3hI3 , omlouvám se za kvalitu ale mám tady blbé světelné podmínky a můj telefon taky nefotí zrovna ideálně. Díle jsem do alba přidal fotky HeatBedu ještě. Celkové fotky nadělám později, jak bude dostatek světla, nebo si půjčím slušný foťák, což by mohlo být o víkendu, do konce týdne jsem na nemocenské, už od minulého týdne tak jsem měl konečně čas s Rebelem pořádně pohnout :)
  • 0

rambo
 
Příspěvky: 135
Images: 8
Registrován: 28.08.2017 10:27
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: Rebel II - Stavba začátečníkem

Příspěvekod peca » 06.03.2018 11:24

Nevím, nejde to, ale na tvůj profil (ss.rambo) se dotanu, mezi blokovanými tě nemám. Tak nevím. Ale to je jedno, já ten FB stejně používám nerad :)

Měl jsem problém s udržením ABS-T Plasty Mladěč (nevím, čím se to liší od ABS Not Dead od téhož výrobce), ale to bylo tím, že jsem to po pokusech s PET-G tiskl na sklo s lakem na vlasy. Po pomatlání koreskou do drželo celkem ok.

Ty tam máš asi PET fólii - na té by to snad mělo držet také, ale na videu (G+) je to zvednuté docela hodně...
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Rebel II - Stavba začátečníkem

Příspěvekod rambo » 06.03.2018 11:47

Jasně je, ale ono to tak zvednuté na začátku nebylo, tak pekelně to udělalo při chladnutí. Myslím že vlivem teplotního pnutí.
  • 0

rambo
 
Příspěvky: 135
Images: 8
Registrován: 28.08.2017 10:27
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: Rebel II - Stavba začátečníkem

Příspěvekod MichalG » 06.03.2018 11:54

ty dily poznavam :-D
neprocital sem to tu cele ale vypada to ze mas zaplej ofuk vytisku, to se s ABS nesnese
  • 0

Nabizim tistene dily
MichalG
 
Příspěvky: 393
Images: 0
Registrován: 28.03.2017 23:15
Reputation: 2
Jen tak dál :)

Re: Rebel II - Stavba začátečníkem

Příspěvekod rambo » 06.03.2018 12:11

Takže ABSko komplet bez ofoku? Nebo jen první vrstvy bez ofuku a pak ho zapnout?
  • 0

rambo
 
Příspěvky: 135
Images: 8
Registrován: 28.08.2017 10:27
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: Rebel II - Stavba začátečníkem

Příspěvekod kroxigor » 06.03.2018 12:15

U ABS ofuk jen na bridge a jen cca 30%

jinak video nejde páč to chce přihlášení a já jsem silně asociální (nemám účty na sociálních sítích)
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Rebel II - Stavba začátečníkem

Příspěvekod MichalG » 06.03.2018 12:20

pokud mozno tak se u tisku ABS vyhybej jakemukoli vetru takze tiskarnu nejlip v boxu nebo kolem ni kartony, utesnit a nasmerovat ofuk hotentu tak aby neprofukoval k vytisku a vyfukoval pokud mozno nahoru, ABS je na to extreme citlive
  • 0

Nabizim tistene dily
MichalG
 
Příspěvky: 393
Images: 0
Registrován: 28.03.2017 23:15
Reputation: 2
Jen tak dál :)

Re: Rebel II - Stavba začátečníkem

Příspěvekod pepeflash » 07.03.2018 08:59

Tlač ABS nie je o nič zložitejšia ako tlač PLA. Môj postup pri tlačiarni Anet AM8 a A8: tlač na sklo potreté ABS rozpusteným v acetóne. Vypnutý ofuk. Tryska 240°C , podložka 100°C. Rýchlosť 100 mm/s. Teplota okolia - bežná izbová - odskúšané od cca 18°C. Drží to na 100%. Žiadne odlepovanie. Bezproblémová aj tlač o veľkosti 200 x 200 mm.
  • 0

pepeflash
 
Příspěvky: 21
Registrován: 28.01.2018 20:17
Bydliště: Komárno
Reputation: 0

Re: Rebel II - Stavba začátečníkem

Příspěvekod tomast » 07.03.2018 11:29

Tu citlivost ABS na průvan (kvůli velké tepelné roztažnosti) musím potvrdit.
Zkusil jsem trochu extrémní testovací tisk - jednovrstvý dutý válec (vase mode), průměr 1cm, výška 20 cm.
A když jsem někde v půlce na něj fouknul z jedné strany (ochladil ho), tak byla horní hrana během sekundy o půl milimetru vedle a na povrchu to udělalo schod.

Co se týká nastavení - když chci kvalitní výtisk z ABS (používám nejčastěji šedý Gembird), tak topím na 250/110, jedu maximálně na 80% rychlosti PLA (a první vrstvu ještě pomaleji) a použiju Ooze shield kolem výtisku - pak nebývá s deformací žádný problém.
  • 0

tomast
 
Příspěvky: 432
Images: 1
Registrován: 20.11.2017 21:44
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Rebel II - Stavba začátečníkem

Příspěvekod rambo » 07.03.2018 12:05

Tak jsem ladil, až jsem se dostal do stavu že vytisknu z ABSka i lodičku: https://photos.app.goo.gl/mLj276wHs8ylpr4t2 bohužel pořád nejsem schopen pořádně to nafotit, protože mám pocit že foťák od mého mobilu je spíš generátor šumu...
  • 0

rambo
 
Příspěvky: 135
Images: 8
Registrován: 28.08.2017 10:27
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron