Teplotní sensory nefungují.

Teplotní sensory nefungují.

Příspěvekod prochazkao » 21.10.2017 11:00

Ahoj, potřeboval bych opět poradit.
Dostal jsem se do fáze, kdy se prokopávám nastavením FW a jeho aplikací. Připadá mi, že vše chodí jak má, až na teplotní čidla.

Měřil jsem je, mají 100KOhm - přesný typ neznám. Ale je to skleněná kapka.
Zapojené do RAMPS je mám určitě dobře, tam to není kam přehodit a ve FW je mám povolené na pinu 1 - Temp 1 Normally used for heated bed a pro Extruder mam pin 0.

Stejnak mi to v repetieru píse stale ALL SENSOR heaters due to detect sensor defect. Procitam forum, hledam, ale nevim co jeste nastavit nebo kde je problem....

Poradte prosim. diky.
  • 0

prochazkao
 
Příspěvky: 181
Registrován: 02.10.2017 11:36
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: Teplotní sensory nefungují.

Příspěvekod zemciko » 21.10.2017 11:25

Teda nevím jak jiní ale já v marlinovy rozhodně nikdy pin pro termistor nenastavoval (ten je vybrán v momentě kdy vybereš správnou desku, třeba u mně ramps14). To co nastavuji je typ termistoru což je u mně třeba "1" u klasického 100k NTC (váleček o prumeru 1,9mm s vývody na obou stranách) nebo "11" skleněná kapička od číňanů v e3d.
"0" znamená že tam není nic zapojeno.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Teplotní sensory nefungují.

Příspěvekod prochazkao » 21.10.2017 11:36

zemciko píše:Teda nevím jak jiní ale já v marlinovy rozhodně nikdy pin pro termistor nenastavoval (ten je vybrán v momentě kdy vybereš správnou desku, třeba u mně ramps14). To co nastavuji je typ termistoru což je u mně třeba "1" u klasického 100k NTC (váleček o prumeru 1,9mm s vývody na obou stranách) nebo "11" skleněná kapička od číňanů v e3d.
"0" znamená že tam není nic zapojeno.


Správně v momentě kdy vybereš spravnou desku tak je to tam nastaveno. Ale stejnak nefunguje. A kdyz neco nefunguje, tak se to snazim prenastavit a hledat chybu. Akorat nevim, co delam spatne...
  • 0

prochazkao
 
Příspěvky: 181
Registrován: 02.10.2017 11:36
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: Teplotní sensory nefungují.

Příspěvekod prochazkao » 21.10.2017 12:50

Podařilo se mi to rozchodit, nahřívá mi hotbed a hotend, nepíše mi repetier už chybu, změnil jsem typ sensorů.
Akorát mi to nikde nepíše aktuální teplotu a nastavím třeba 40st. ale topí to na max... tak to musím vypnout.
Ani na LCD se mi neukazuje aktualni teplota, pouze ta nastavena....
  • 0

prochazkao
 
Příspěvky: 181
Registrován: 02.10.2017 11:36
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron