Povrch skla

Re: Povrch skla

Příspěvekod Pepe_Lopez » 23.11.2016 23:06

Tisknu výhradně z ABS, A už 2 roky netisknu na nic jinýho, než na tyčinkovej Herkules. Takže potvrzuji to co jsi psal. Koneckonců už jsem se tu o něm někde zmiňoval. Na jedný tiskárně mám zrcadlo, na druhý sklo, ale to je šumák. Jen se to musí natírat na studený sklo, na teplém se táhne jak kolomaz. A pak to stejně nedrží.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Povrch skla

Příspěvekod Juraj » 23.11.2016 23:20

Ja teraz tlacim PETG od devil 240 triska 80 stolik mam sadu zrkadla a cierneho kaptonu z brlohu a drzi to na tom paradne a este lepsie to ide dat dole. Lepil som to na sucho par bubliniek tam je ale to mi nevadi. Potom som to odmastil acetonom. Pla od filamentum mi skvele drzi na skle s kores lepidlom. Abs esun mi islo paradne na obycajny zlaty kapton. Predtym som abs aj filamentum aj esun tlacil na abs juice ale to bola ostara. Uvidim ako bude ten cierny kapton fungovat s pla a abs ale ak tak ako s petg tak to bude paradicka.
  • 0

Juraj
 
Příspěvky: 116
Registrován: 19.02.2016 21:59
Reputation: 0

Re: Povrch skla

Příspěvekod Matysek » 24.11.2016 14:30

Pepe_Lopez píše:Tisknu výhradně z ABS, A už 2 roky netisknu na nic jinýho, než na tyčinkovej Herkules. Takže potvrzuji to co jsi psal. Koneckonců už jsem se tu o něm někde zmiňoval. Na jedný tiskárně mám zrcadlo, na druhý sklo, ale to je šumák. Jen se to musí natírat na studený sklo, na teplém se táhne jak kolomaz. A pak to stejně nedrží.


Díky, ale stejně bych rád věděl názor od někoho, kdo má zkušenosti i s tou TESOU, zda je lepší Herkules nebo Tesa....Jinak, to žes o tom tyčkovém Herkulu již psal jsem asi nezaregistroval... :D

Já jsem posledních 5 dnů ještě ten podklad na zrcadle neupravoval, pořád mám nanesenu tu samou první vrstvu jak jsem psal, tisknu každý den a pořád nevidím, že by se ta vrstva jakkoliv porušila.....vypadá to že ta tyčka Herkula bude asi na hodně dlouhou dobu....

Jinak, opravuji údaj co jsem psal o teplotě kdy odpadne výtisk od podložky. Už při poklesu teploty asi na 70-77°C začne být slyšet lupání jak výtisk povoluje a při teplotě pod 50°C již jde normálně bez násilí sundat.....

Včera mě došel plast od DevilDesignu, vzal jsem ABS+ (měl by být o 40% pevnější a neměl by se teplem deformovat !!). No, večer jsem stihl jeden vzorek a asi na tom něco bude, protože rohy jsou ostré a není náznak po smrštění apod. jako to bylo u ABS-T, který by měl být zase měkčí než obyč. ABS.
Uvidím dál jak to bude u dalších tisků.... 8)
  • 0

Matysek
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20.10.2016 23:56
Reputation: 0

Re: Povrch skla

Příspěvekod Hornas » 24.11.2016 19:25

Jsem v 3D tisku nováček.Tisknu PETG na 235°C na skle mám nalepenou papírovou samolepu a desku na 45°C a drží to parádně.Ani se sundáním výtisku nejsou problémy.
  • 0

Hornas
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29.09.2016 11:16
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron