Rozměry posledního REBELA 2

Rozměry posledního REBELA 2

Příspěvekod zao » 19.05.2017 09:31

Existuje někde soupis rozměrů rebela 2?? jako jsou třeba rozestupy tyčí X nebo jak daleko jsou od sebe závitovky a tyče, jak daleko jsou závitovky od konstrukce atd?? Chtěl bych si nějaké díly předělat a jsem línej to měřit a přece jen skutečnost se muže trochu lišit od papíru:-D a když jsem to hledal na foru tak jsem našel jen něco a to ještě tak rozházený po různých topikách
  • 0

zao
 
Příspěvky: 129
Registrován: 06.12.2016 21:45
Reputation: 0

Re: Rozměry posledního REBELA 2

Příspěvekod VSCharlie » 20.05.2017 21:47

Tak to jsme na tom oba stejně...
V pondělí mi má přijít stavebnice Rebela II od "na3D" a hledám potřebné návody kde se dá.
Abych řekl pravdu, zatím nic moc..
Ono těch "rebelů II" je spousta verzí a ucelený návod včetně rozměrů podle verzí, asi neexistuje.
  • 0

VSCharlie
 
Příspěvky: 21
Registrován: 14.05.2017 23:05
Bydliště: BRNO
Reputation: 0

Re: Rozměry posledního REBELA 2

Příspěvekod mgiorgio » 20.05.2017 22:12

Zdravim pekny vecer

na crabcad je model orginalnej verziii

https://grabcad.com/library/rebel-ii-3d ... assembly-1

staci tam len registracia a da sa to stiahnut v step file-u
  • 0

Rebel 2b 12V prerobeny z Rebel2 od P Zahradnika, 200x200
Rebel Scube 24V 300x200 novo postavene
mgiorgio
 
Příspěvky: 186
Registrován: 05.12.2015 12:52
Bydliště: Juhozapadne Slovensko (Nie Bratislava) Dunajska Streda
Reputation: 0

Re: Rozměry posledního REBELA 2

Příspěvekod tom666 » 20.05.2017 22:39

VSCharlie píše:Tak to jsme na tom oba stejně...
V pondělí mi má přijít stavebnice Rebela II od "na3D" a hledám potřebné návody kde se dá.
Abych řekl pravdu, zatím nic moc.. ...

To chces povedat, ze za 10.000 CZ ti k tomu nedaju ani navod :?: :)
  • 0

tom666
 
Příspěvky: 561
Images: 0
Registrován: 14.09.2016 17:00
Bydliště: Nitra (SK)
Reputation: 14
Jen tak dál :)

Re: Rozměry posledního REBELA 2

Příspěvekod Rebel » 20.05.2017 22:41

zao píše:Existuje někde soupis rozměrů rebela 2??.......


Výkresovou dokumentaci od toho skutečně dělat nebudu, na to bohužel nemám čas. Jsem samozřejmě schopen nějaký ten rozměr poskytnout, prostě až budu mít čas, odpovím na konkrétní "mírovou" otázku..... ale lenost určitě podporovat nebudu :D nemluvě o tom, že se to dá odměřit poměrně přesně i z STL :) Nebo samozřejmě zmíněná verze na "grabcad", která sice není ode mě, ale předpokládám, že ji autor překreslil správně, což je každopádně slušná práce a známka velké "nelenosti".

VSCharlie píše: ....... stavebnice Rebela II od "na3D"a hledám potřebné návody kde se dá.
Abych řekl pravdu, zatím nic moc.. Ono těch "rebelů II" je spousta verzí a ucelený návod včetně rozměrů podle verzí, asi neexistuje.


Rebel II je pouze jeden, od začátku má v podstatě stejné rozměry, návod je udělaný ve spolupráci s JRC a je ke stažení tady na fóru. Sice je na starší verzi, ale použitelný je vcelku dobře. Kdo to podle něj nedá, neměl by dle mého nic takového stavět. Časem ho chci dodělat na poslední verzi, která ještě není zveřejněna, ale kdy netuším. Ale určitě ten návod nemůže obsahovat subverze dalších modofikátorů, to je trochu scifi.

Pokud ho někdo zmodifikoval a prodává jako stavebnici, pak je tedy třeba hledat návod a rozměry u něho. Jinak řečeno pokud máš stavebnici od "na3D", chtěj u nich rozměry a návod na jejich verzi.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rozměry posledního REBELA 2

Příspěvekod VSCharlie » 21.05.2017 00:30

Tak to abych odpověděl... :roll:

To "Tom66"
Bohužel ne, ohledně návodu jsem byl odkázán sem, na původní návod od JRC.
Udajně by to "přibližně mělo sedět.

To "Rebel"
"...Výkresovou dokumentaci od toho skutečně dělat nebudu, na to bohužel nemám čas.."
To po tobě snad nikdo, včetně mě, (zatím) myslím nechtěl.. :wink:
Jde pouze o konstatování, že Rebelů je spousta verzí a jak jsem vypozoroval z dosavadního průzkumu, v podstatě velmi málo prodejců této stavebnce s ní dodává (nebo dodávalo), aktuální návod.
Většinou se odkazují na p. Zahradníka, sem na návod od JRC, nebo popřípadě to je tzv. "šmudlo hledej". :mrgreen:
Osobně jiný návod, než je zde uveden ani nepotřebuji, použiji ho jenom jako "mustr" a využiji vlastní řešení.
Když jsem u těch návodů, celkem mě (jako strojaře) až zaráží, kolikrát si lidi dělají při stavbě až nesmyslné problémy.

Jo a línej rozhodně nejsem, už mám vyhledané ztažené a pročtené vše, co jsem kde zatím (za 14 dní), našel.
A to včetně videí ze stavby Rebela II, co se dají na youtube najít.
Bohužel návod od p. Zahradníka o kterém se zmiňuji ( je taky zmiňován v jednom seriálu ze staby na Rebela, že.. :D ), se mi bohužel najít nepodařilo..
  • 0

VSCharlie
 
Příspěvky: 21
Registrován: 14.05.2017 23:05
Bydliště: BRNO
Reputation: 0

Re: Rozměry posledního REBELA 2

Příspěvekod tom666 » 21.05.2017 00:55

VSCharlie píše:... Bohužel návod od p. Zahradníka o kterém se zmiňuji ( je taky zmiňován v jednom seriálu ze staby na Rebela, že.. :D ), se mi bohužel najít nepodařilo..

Ten som stihol stiahnut este pred tym, nez to Zahradnik zmazal (neviem a vobec netusim preco :D).
Upravil som to do PDFka - dufam, ze ti to pomoze pri stavbe :)
Mam stiahnute aj subory spomenute v dokumentacii a pokial budes mat zaujem, tak ti ich rad poskytnem.

//Rebel > na žádost autora návodu byl dokument "Rebel 2 v32 edice P.pdf" smazán, neb se jedná o neveřejnou verzi.
  • 0

tom666
 
Příspěvky: 561
Images: 0
Registrován: 14.09.2016 17:00
Bydliště: Nitra (SK)
Reputation: 14
Jen tak dál :)

Re: Rozměry posledního REBELA 2

Příspěvekod kroxigor » 21.05.2017 07:37

Zahradník smazal všechny návody vč starších... on poslední dobou jen bere z RepRapu ale nic nedá ... trochu to připomíná neilze ... když se ho člověk zeptá na STLka jeho modifikací tak buď mlčí, nebo je zadarmo nedá asi moc práce kdežto Rebelovi se ty STLka zhmotňujou asi v PC sami od sebe ....
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Rozměry posledního REBELA 2

Příspěvekod medapeta » 21.05.2017 08:40

Ono věnovat něčemu hromady času a pak se jen koukat jak to kdejaký neilz a jemu podobný příživnický odpad jen vyžírá, absolutně nic nedává, nepoděkuje a k tomu má ještě hromady debilních keců je frustrující.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Rozměry posledního REBELA 2

Příspěvekod VSCharlie » 21.05.2017 10:24

TO "tom666"
Díky za návod, hned se na něj podívám. :wink:
Hledal jsem ho proto, že chci porovnat rozdíly v jednotlivých verzích dostupných návodů.
To mě pomůže udělat si o problematice stavby a seřízení lepší "obrázek" a následně zvolit pro mě možná optimálnější postupy - které mi lépe vyhovují.
Případné dotazy budou náledovat, až se pustím do vlastní stavby a následného zprovoznění.
Doufám, že jich nebude až tak moc. :roll:
Ale o tom až později a určitě v jiném vláknu.

Díky, pokud bude potřeba, tak se ti ozvu do SZ (PM)..
  • 0

VSCharlie
 
Příspěvky: 21
Registrován: 14.05.2017 23:05
Bydliště: BRNO
Reputation: 0

Re: Rozměry posledního REBELA 2

Příspěvekod Rebel » 21.05.2017 10:37

VSCharlie píše:...Výkresovou dokumentaci od toho skutečně dělat nebudu, na to bohužel nemám čas......To po tobě snad nikdo, včetně mě, (zatím) myslím nechtěl.. :wink:
...................
Osobně jiný návod, než je zde uveden ani nepotřebuji, použiji ho jenom jako "mustr" a využiji vlastní řešení.
Když jsem u těch návodů, celkem mě (jako strojaře) až zaráží, kolikrát si lidi dělají při stavbě až nesmyslné problémy.

..... Jo a línej rozhodně nejsem, už mám vyhledané ztažené a pročtené vše, co jsem kde zatím (za 14 dní), našel.
A to včetně videí ze stavby Rebela II, co se dají na youtube najít.


Schválně jsem odpověď rozdělil pro oba, ale nepomohlo to :D Tedy teď jen pro tebe.

No, výkresovou dokumentaci už ode mě chtěla řada lidí a v případě že mi někdo pošle seznam 70ti kót s popisem a chce to doplnit hodnotama se to v podstatě pracností rovná výkresové dokumentaci. Každý takový dotaz začíná větou "Mohl by si mi poslat tenhle jeden rozměr ?" Pak druhý, třetí 20tý ...... a končí to pak "ošklivým" - nemohl :D

Lenost nebyla směřována konkrétně na tebe, ale pokud bych tě měl klasifikovat, tak jsi zase zbytečně aktivní :D Ještě to nemáš ani doma a už to pomalu vzniká diskuze o tom, že to vlastně nejde postavit :D Takže prosímtě nestahuj z internetu zbytečnosti, nemaluj čerta na zeď a až to dorazí a dojdeš k nějakému zádrhelu, napiš sem konkrétní dotaz. Bude to určitě efektivnější. I kdyby si to měl bůh ví jaký mód od kohokoli, asi tě tu nikdo neukamenuje a budeme se ti snažit pomoci.

A teď ještě k odpovědi která naběhla dříve než jsem to sesmolil. Nejlepší je tady rozpoutat diskuzi o špatné dostupnosti návodů či manuálů a pak napsat, že už asi moc nebudeš psát, nebo popřípadě SZ. To postrádá absolutně veškerý smysl. Tedy naopak, buď tak hodný a na smysluplné dotazy založ nové, dobře popsané téma, ať jeho řešení může pomoci i někomu jinému. Po SZ piš milostný dopisy atp :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rozměry posledního REBELA 2

Příspěvekod tom666 » 21.05.2017 10:45

VSCharlie píše:Díky za návod, hned se na něj podívám. :wink: ...

V pravom slova zmysle ten Zahradnikov navod ani nie je vlastne navod na stavbu :?
Za cenu co to predaval (a myslim, ze este stale predava ako nejaku variantu 2Z) mohol k tomu dodavat aj nejaky slusny tlaceny navod.

Edit:
Ospravedlnujem sa, pretoze z informacii k 2Z vyplyva, ze ich atualne predavana stavebnica uz tlaceny manual obsahuje.
  • 0

tom666
 
Příspěvky: 561
Images: 0
Registrován: 14.09.2016 17:00
Bydliště: Nitra (SK)
Reputation: 14
Jen tak dál :)

Re: Rozměry posledního REBELA 2

Příspěvekod zao » 21.05.2017 12:33

Dobře no:-D vlastně teoreticky stačí tyhlety rozměry a ostatní jsou známé nebo jdou dopočítat, takhle jsem oměřil svého rebela 2 v.32:

Profil od závitovky: 31mm
Závitovka od kluzné tyče Z: 15mm
Rozteč kluzných tyčí X : 50mm
Rozteč kluzných tyčí Z: 340mm
Rozteč kluzných tyčí Y: 150mm
Rozteč závitů motorů NEMA 17: 31mm
  • 0

zao
 
Příspěvky: 129
Registrován: 06.12.2016 21:45
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků