Konečně postaveno a zajeto.

Re: Konečně postaveno a zajeto.

Příspěvekod Remet » 23.02.2017 17:56

bv9: Ma to v podpisu, bohuzel na to zatim asi jeste neaplikoval ty revolucni myslenky.
  • 0

Rebel II (Marlin 1.1.0) - uz tiskne, ale bude potreba krapet poladit
OpenSCAD
Remet
 
Příspěvky: 156
Registrován: 14.02.2017 00:00
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Konečně postaveno a zajeto.

Příspěvekod zemciko » 23.02.2017 19:53

neilz píše:
peca píše:Taky nerozumím, jaký kroutící moment vzniká v uchycení hlavy na tyč, když je tam ložisko...

ty moc technickej typ nebudes vid

Ehm tak já třeba technický typ jsem. A souhlasím s tím, že mluvit o kroutícím momentu v případě vozíku na tyčích je kravina. Jediné součásti namáhané na krut v rebelovi co mně napadají jsou spojovací šrouby a hřídelky motorů, kteréžto jsou o na tento případ hodně předimenzované (a nemá je cenu řešit).

Na starém sinuhedovi mám víc jak půlmetrové kalené 8mm tyče a ani tam to nijak neovlivňuje tisk. Na další tiskárnu si navrhuji 10mm spíše z dobrého pocitu než nutnosti.

Pokud chce někdo zlepšovat tisk a obecně vrstvy v ose z tak na prvním místě má smysl řešet HE jeho ohřev/pohon či závitovky.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Konečně postaveno a zajeto.

Příspěvekod petr_kocis » 25.02.2017 11:07

Zdar. I když jsem na tomto fóru pasivní a počet mých příspěvků ze mě zatím dělá totálního outsidera, tak bych si dovolil rozsoudit spor o točivý moment. Můžu? :D

Tím točivým momentem, který zde uvádí Neliz, je s největší pravděpodobností myšlen klopný moment od tíhy extrudéru. Pokud budeme brát z deformačních podmínek to, že obě tyče se pod stejným zatížením deformují stejně, tak klopný bod bude uprostřed mezi tyčemi. A čím je těžiště extrudéru vzdálenější, tím se to víc naklopí. Viz moje rovnice statické rovnováhy zde. https://1drv.ms/i/s!AiBbwiMB9UPyhUIVC2SEDPaQQh_m. :mrgreen:

Na druhou stranu si taky myslím, že se jedná o výrazně méně podstatný problém a větší problémy zde byly již popsány. A taky bylo uvedeno, že se jedná o hobby zařízení, na které nemáme každý 100 klacků, abychom to vyparádili těmi nejlepšími Hiwiny, servomotory, lineárními pravítky a já nevím, čím vším ještě.

Dle mého názoru Neliz nebude v pubertálním věku, protože by jinak sám od sebe pravděpodobně nepřišel k tomu, že tam bude působit ještě klopný (dle jeho slov točivý) moment, ale na druhou stranu bych byl rovněž vděčný za to, když by nám ukázal řešení. To, že neumí modelovat (dle informací v jiných vláknech) vůbec nevadí, podle mě je to nejmenší skočit si na nebližší strojní průmyslovku a dát tam práci dobrému studentovi za peníz přijatelný pro obě strany, přičemž student nebude mít ponětí, co vlastně modeluje, jen něco vytvoří dle nákresu. Toto už je ale OT, za který se omlouvám.

Jinak i mně se práce autora vlákna líbí a líbí se mi nasazení všech zdejších, kteří něco tvoří.
  • 0

petr_kocis
 
Příspěvky: 18
Registrován: 14.05.2016 15:10
Reputation: 0

Re: Konečně postaveno a zajeto.

Příspěvekod vitbauer » 27.03.2017 17:08

Pěkný mazel. Dnes jsem objednal díly na stavbu, tak se těším, až budu mít doma také takového mazlíka.
  • 0

Rebel II: HotEnd: E3Dv6 d0.4 mm, heated bed: MK3 ALU + sklo + Ultem PEI, ložiska: LM8UU MTM, osa Z: M5, HW: Arduino MEGA 2560 R3 + Ramps 1.4 + DRV8825, firmware: Repetier 0.92.9
vitbauer
 
Příspěvky: 92
Images: 2
Registrován: 07.01.2017 14:31
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Reputation: 0

Re: Konečně postaveno a zajeto.

Příspěvekod zemciko » 27.03.2017 20:21

petr: v těch rovnicích ti jedna síla chybí. Plast vytlačovaný z extruderu odtlačuje trysku od podložky (otázka je jak velká síla to je). :0)
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Konečně postaveno a zajeto.

Příspěvekod PM Invent » 28.04.2017 00:31

Je radost číst toto vlákno. :) Zaplevelit diskusi teoretickými bludy. Od r 1996 do r 2012 jsem pracoval v Tajmac-ZPS jako montér-tušírák na strojích SAY ,pak jako montér a servisní technik strojů Manurhinn KMX.
No a my to tam v práci měřili chlapi. Chápete to ?. Nekecali jsme o tom ale měřili jsme ty odchylky za studena , za tepla, po záběhu, po týdnu provozu..... Na základě změřených odchylek geometrie jsem dokazoval jakým způsobem přesně zákazník poškodil stroj v záruce atd... Takže kdo to chce vědět, musí to umět změřit. Třeba dvoutisícinové hodinky na tištěný držák někam k HE, stolek pryč, na rám pravítko, jezdím zleva doprava,píšu si odchylky, zkouším co udělá nějaké závažíčko, mám li tam vůli, dělám video pro teoretiky :) atakpodobně :)
Nic ve zlém, já jsem zase teoretik ohledně tiskáren :) :) :)
  • 0

PM Invent
 
Příspěvky: 8
Registrován: 17.04.2017 20:03
Reputation: 0

Re: Konečně postaveno a zajeto.

Příspěvekod MichalG » 28.04.2017 00:56

ja bych to rekl takhle, podstata je v tom ze bud hledam potencionalni problemy a snazim se je odstranit nebo minimalizovat a nebo lze zvolit druhej zpusob, udelat to tak aby to nejak fungovalo a kdyz uz je to slabsi tamhle tak to muze bejt slabsi i tady a pak vlastne nevadi ani ta vule tu a tam protoze uz je vsude :-D to je cela podstata
  • 0

Nabizim tistene dily
MichalG
 
Příspěvky: 393
Images: 0
Registrován: 28.03.2017 23:15
Reputation: 2
Jen tak dál :)

Předchozí

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků