Stejná teplota

Stejná teplota

Příspěvekod JirkaF » 10.10.2016 20:54

Ahoj, začínám a stavím ( od p.Zahradníka)...prosím o pomoc:
Nyní jsem narazil - zkouším funkčnost v Repetieru - Manuální ovládání a narazil jsem na problém s teplotou HotEndu a HotBedu - ukazují mi stejně, tedy když pustím jen vyhřívání desky, v apliakci se mi zvyšují obě teploty stejně ( jenom v aplikaci), ve skutečnosti se deska zahřívá správně, HotEnd je studený. Stejně je to i naopak, když pustím zahřívání Extruderu, v Repetieru se mi zvyšují obě teploty. Nemá vliv, když jedno s čidel odpojím, v sw ukazuje u obou zvyšující se teplota (stejně). Předpokládám něco blbě na desce, ale nejsem zrovna elektrokutil.
A druhý dotaz: ventilátor chlazení výrobku (ten ze předu)- dá se pomocí menu Repetieru v Manuálním ovládání spustit? Protože mi to přes ikonku ventilátoru nejde.
No, předem děkuji za odpovědi.
JirkaF
  • 0

JirkaF
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10.10.2016 20:21
Reputation: 0

Re: Stejná teplota

Příspěvekod mgiorgio » 11.10.2016 20:09

Ahoj Pekny vecer

1. kontroluj najprv ci to mas dobre pripojeny podla popisu asi to mas zle prepojeny alebo ti nejako jeden termistor ti dava na obe pini mozno ze tam mas nejake pepojenie zle napajane

2. kontroluj polaritu ventilatora inac ventilator zacina otacat od 120 a viac 255 znamena 100%
  • 0

Rebel 2b 12V prerobeny z Rebel2 od P Zahradnika, 200x200
Rebel Scube 24V 300x200 novo postavene
mgiorgio
 
Příspěvky: 186
Registrován: 05.12.2015 12:52
Bydliště: Juhozapadne Slovensko (Nie Bratislava) Dunajska Streda
Reputation: 0

Re: Stejná teplota

Příspěvekod celeron » 11.10.2016 22:40

Vytáhni z Ramps konektory obou termistorů a zkus, jestli nemáš zkrat mezi pinem 2 a 4. Spoje na desce jsou hned vedle sebe a mohl by tam být vlásek od pájení a nebo prorostlá měď. Piny 1,3 a 5 jsou propojený, společná zem.
http://www.reprap.org/wiki/File:RAMPS1.4schematic.png
http://www.reprap.org/wiki/File:Arduinomega1-4connectors.png
http://www.reprap.org/wiki/File:Ramps_v1.4_shield_bothsides.png
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Stejná teplota

Příspěvekod JirkaF » 12.10.2016 02:15

Kluci, děkuji za rady, Jirko, hlavně Tobě. Piny 2 a 4 byly skutečně zkratované, ale nebylo to na desce RAMPS. Protože když jsem desku sundal, tak to bylo v pořádku, podle schématu jsem došel na sokl ARDUNIA 2560 a tam to vedlo na piny A13 a A14, a ty byly propájené. Nyní mi teploty ukazují správně. Ne že bych už tisknul a počítám, že to není ani zdaleka konec, je to vlastně moje první zapnutí tiskárny, ale byl jsem už dost bezradný. No, teď ve dvě to určitě dál zkoušet nebudu.
Na foru reprap.org jsem stejný problém nakonec také našel, ale tam to řešili modifikací firmware přehozením T1 na T2

Tak ještě jednou dík.
JiF
  • 0

JirkaF
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10.10.2016 20:21
Reputation: 0

Re: Stejná teplota

Příspěvekod celeron » 22.10.2016 18:50

Zajímavý, já měl vždy Arduino podstatně líp pájený než Ramps. Arduino bylo z vlny, Ramps růčo. Asi to čínští soudruzi flákaj jak Baťa cvičky a nic nekontrolujou. :(
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků