Pojezd extruderu a kluzne loziska

Pojezd extruderu a kluzne loziska

Příspěvekod netmaster » 24.06.2016 15:49

Ahoj, skladam dohromady Rebel II HD, koupil jsem sadu tistenych dilu + kluzne loziska z rebel eshopu. Loziska lze bez problemu vlozit do vsech casti krome pojezdu extruderu.

Je to pojezd na 4 loziska, podle suplery maji diry prumer 14.3mm a vnejsi prumer lozisek je 15.1mm. Kdyz jsem je tam natlacil nasilim, tak se ozyvaly nepekne zvuky (malem to prasklo) a hlavne loziska nejsou presne naproti sobe, protoze po vlozeni kalene tyce s ni temer nelze hnout.

Dostal jsem spatne vytisteny dil pojezdu extruderu nebo delam neco spatne? Napriklad dil pojezdu Z ma diry na loziska 14.9mm - bezproblemove vlozeni a tyc jezdi uplne hladce pres obe loziska.
  • 0

netmaster
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11.06.2016 07:22
Bydliště: Brno
Reputation: 0

Re: Pojezd extruderu a kluzne loziska

Příspěvekod Rebel » 26.06.2016 14:28

Všeobecně řečeno je potřeba počítat s tím, ža tištěné díly je vždy potřeba trochu doopracovat. JRC sady jsou většinou vystruženy, ale téměř vždy je potřeba něco doupravit. Díly jsou tištěné, co vím, tak na jejich výrobě se podílelo více tiskařů, takže 100% opakovatelnost nelze v podstatě zaručit a není to LEGO.
Co se týče usazování a souososti "plastových" ložisek, usazují se hůře a pokud nejsou otvory pro ně dostatečně vystruženy či svrtány, je sestavení problematičtější.
Nelze vyloučit i chybu tisku, to je jasné, ale kontrolovat každý díl také nelze.
Tedy pokud si s tím neporadíš, ten díl mi pošli i s ložisky. Buď ti to vystružím a nebo díl vyměním či přetisknu (pokud budu mít ve stejné barvě) a ložiska usadím.
Z-tové díly mají okolo ložisek méně materiálu, jsou méně masivní a proto dochází při tisku k menšímu smrštění materiálu/zmenšení otvorů a tedy lépe se ložiska usazují.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Pojezd extruderu a kluzne loziska

Příspěvekod netmaster » 27.06.2016 09:24

Diky za odpoved, Dane, poslal jsem ti mail.
  • 0

netmaster
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11.06.2016 07:22
Bydliště: Brno
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron