Rychlost ohřívání heatbedu

Re: Rychlost ohřívání heatbedu

Příspěvekod Barzul » 20.03.2015 09:19

speto_sk píše:Ano suhlasim ale u mna na repetieri nefungoval ten postup z reprap pid autotunning. Teda aby som bol presny fungoval len pre HE. Pre HB to neslo tak som snoril po forach a jeden mladenec to tam mal tak ako som uz pisal . Takze moja odpoved bola len pomockou pre inych ktory to skusali , a maju fw repetier 0.91, lebo aj pri M301aj pri M303 sa nahrieval HE.


Aha, no já mám marlin takže jsem to dělal podle navodu z reprap wiki.
  • 0

Barzul
 
Příspěvky: 89
Registrován: 31.08.2014 18:53
Reputation: 0

Re: Rychlost ohřívání heatbedu

Příspěvekod pentaxxx » 05.01.2016 15:08

Ja resim malinko jiny problem. Mam HB na 24V (MK2 dualpower zapojeny spravne na piny 2 a 3) a 150W separatni zdroj na HB. Zkousel sem merit odpor desky a ukazuje cca 5,7 ohmu, coz je o chlup vic nez bych cekal (zdroj uvadi cca 5 ohmu), ale mozna uz nemeri merak uplne presne tak nizke hodnoty (zjistil sem ze stav 9V baterky uvnitr ma vliv na nepresnosti mereni).
Pojistku mam odpojenou (nebyla na 24V) kabelaz Cu 1mm2 (Na tech 5,5 A a 24V by to melo stacit, ale budu to vecer pro jistotu menit za 1,5mm2, nebyla tehdy po ruce tak sem pouzil kabel co bezne pouzivam na reprobedny)

Ohrivani stolku mi jde dobre, ale mam opacny problem. Kdyz sem delal sve prvni tisky s PLA, tak bez ohrevu HB to nebylo nic moc, tak sem chtel zkusit nahrat HB na doporucovanych 55-65 stupnu a nedari se.
Thermistor mam geetech a podle vseho nemeri uplne spatne. Ale teplota HB se drzi nekde kolem tech 63 stupnu i kdyz nastavim 60 nebo 55 stupnu. Na displeji se mi ukazuje aktualni teplota kolisajici mezi 62,5 a 64 stupnu. Nastavena teplota se ukazuje spravne presne podle nastaveni v GCODE, pripadne v hostu a stejne se porad na par vterin po cca sekundovych intervalech zapina ohrivani HB.
A kdyz zkusim behem tisku hrabnout v hostu na manualni ovladani, tak i kdyz nastavim 40 stupnu, tak se HB stejne porad nahriva na tech cca 63 stupnu a porad spina.
Mozna za to muze nastaveni HEATBED_MANAGER=1, chci zkusit dalsi varianty a znovy premerit ale i tak bych cekal, ze to nebude delat tohle.

Jeste cekam na to SSR rele z eBay, chci to zkusit s nim misto primeho ovladani tranzistorem, ale pochybuju, ze to bude mit vliv na to jak Arduino spina nahrivani. Spis to vidim na softwarovy problem.

Nejaky napady?
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

Re: Rychlost ohřívání heatbedu

Příspěvekod peterj » 20.09.2016 18:52

Ahojte, mam novy HB mk2b a nepodarilo sa mi ho zohriat na viac ako 92stupnov (30minut). Po merani som zistil ze odpor ma 1,65ohmov. Oplati sa vobec nieco robit alebo to mam rovno vymenit... ? Pouzivam kable s priemerom 1,5mm a zdroj corsair s vystupom 450W. Skusal som spustat aj autotune a podla toho nastavit hodnoty ale zistil som ze najrychlejsie a najviac sa to nahrieva ked mam nastaveny bed manager na 3.
  • 0

peterj
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01.09.2016 09:18
Reputation: 0

Re: Rychlost ohřívání heatbedu

Příspěvekod Rebel » 20.09.2016 19:26

Pri pouziti prumysloveho zdroje se da zvednout napeti na cca 13.5-14V a podizolovat BED bud kartonem, nebo treba korkem. To pomuze na 100%. Kazdopadne na BED pouzij urcite 2.5mm2 a vyrad pojistku na RAMPS.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rychlost ohřívání heatbedu

Příspěvekod mig01 » 27.09.2016 07:41

U ATX zdroje ani tak nezáleží jaký ma celkový výkon jako spíš jaký dokáže dát proud na 12V větvi. Když jsem hledal vhodný zdroj mezi ATX já (a že jsem jich prohlédl z těch vraků co tu ve skladu máme), tak málokterý z těch běžných z bývalých kancelářských PC (i 400W) měl dle štítku na jedné 12V větvi více jak 15A (i méně a někde je těch 12V větví více, jiné zase dají hodně proudu na 3.3V větvi atd.). Nakonec jsem našel jeden z menší desktop bedny kupodivu "jenom" asi 300W (zdroj je takový podlouhlejší a pěkně se vejde na profil) co má jenom jednu 12V větev a dle štítku dát 17A a ten jsem použil (při provozu je vlažný i při zahřívání HB). Zahřívání HB nějakou dobu trvá (tak 10 minut) - pojistky v rampsu vyměněné za autopojistky, posílené spoje na rampsu, vyměněné svorkovnice, přívody 2.5mm2 a vyměněný tranzistor.
  • 0

mig01
 
Příspěvky: 96
Registrován: 04.08.2015 13:18
Reputation: 0

Re: Rychlost ohřívání heatbedu

Příspěvekod jan.stritesky » 01.10.2016 21:59

Ahoj, tak jsem se se svou stavbou tiskárny dostal do bodu kdy se vše hýbe, ale heatbed se nedostatečně ohřívá. Mám 250W průmyslový zdroj, vyměněný MOS FET za IRL3803 z GME, vyměněná napájecí svorkovnice od zdroje a auto pojistky na napájecím kabelu. Všechnu 12V kabeláž mám z 230V napájecí šňůry tj. 0,75mm2.
V původním stavu se bed ohřál na cca 75°C a pak už byla teplota téměř konstantní. Po pročtení fóra jsem zdvojnásobil kabely ka bedu na 2x0,75mm2. Ale tím se nic nezměnilo. Kyž jsem dal ze spodu několik vrstev pečícího papíru dostal jsem se na cca 90°C. Při zkoumání jsem si všiml, že u trnazistoru, který jsem měnil je červená LED-ka a ta občas přestane svítit, v tu chvíli se odpojí napájení od bedu i když není dosažena požadovaná teplota. Je to tak normální?
Mám v plánu vyměnit kabely za silnější, ale nevím zda se mi 2,5mm2 vejde do původní modré svorkovnice na RAMPS, případně ještě posílit spoje ze spodu RAMPS.
Finálně bych zespodu bedu asi dal izolaci z protipožární PU pěny, ale když někdo hřeje dostatečně i bez izolace tak bych se rád alespoň přiblížil požadované hodnotě.
Díky za radu
JS
  • 0

jan.stritesky
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15.02.2016 19:48
Reputation: 0

Re: Rychlost ohřívání heatbedu

Příspěvekod straciam » 02.10.2016 09:49

original na cinskom heatbede boli "akoze" 1,5mm2 kable. v skutocnosti to bolo nieco okolo 0,9mm2. vymenil som ich za 2,5mm2. privod zo zdroja do rampsu odporucam aspon 4mm2. 2,5mm2 sa trosku hrialy. aj na heatbed sa 1,5mm2 zohreju. a ak mas viachodinovu tlac, tak by som to neriskoval. radsej naddimenzovat ako poddimenzovat.
  • 0

Ins-piration: No pass, no problem.
Rebel II s hiwin vedeniami.
straciam
 
Příspěvky: 108
Registrován: 08.11.2015 21:04
Bydliště: Podbrezova, SR
Reputation: 0

Re: Rychlost ohřívání heatbedu

Příspěvekod jan.stritesky » 10.10.2016 16:34

Provedl jsem výměnu napájecích kabelů za kombinaci 2,5mm2 a 4mm2. Touto úpravou jsem nezaznamenal výraznější změny v max. dosažené teplotě. Až jsme v eeprom změnil hodnotu heatbed manager z "3" na "1" tak se konečně dostanu při zakrytí bedu kartonem na max 110°C.
  • 0

jan.stritesky
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15.02.2016 19:48
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků