Špatný průchod filamentu tryskou

Příspěvekod Roman » 08.04.2014 07:53

Kolik má mít tryska vnitřní průměr pro použití 3mm filamentu (ze strany kdy ABS do trysky vstupuje .. mám asi 1.9 mm)? Koupil jsem PEEKový HotEnd s tryskou 0,4mm na 3mm filament, ale ABS jde špatně skrz trysku, zubatice se do něho zakousává i při teplotě 260°. ABS je z Mladče. Při čištění HotEndu se mi zdá, jako by se filament hromadil před tryskou.
  • 0

Roman
 
Příspěvky: 18
Registrován: 07.04.2014 21:31
Bydliště: Prostějov
Reputation: 0

Příspěvekod Mirec » 08.04.2014 09:25

Mne sa stavalo to iste ale pri 1.75 filamente s hotendom ako mas ty. Problem bol ten ze vnutorna PTFE vlozka ktora je vo vnutri toho hotendu v mosadznom puzdre, nedokonale zasadala na trysku a medzi tryskou a PTFE vlozkou tak vznikala medzera cca 1-1,5mm vysoka a siroka 8mm (co je vnutrona diera mosadznej trubky) Tam sa mi material tavil a zaroven tuhol...vysledkom bolo zle pretekanie materialu, upchavanie a neskor znefunkcnenie celeho hotendu. Tiez ta diera cez PTFE vlozku nebola velmi hladka a material sa zadrhaval aj niekde v tej vlozke.

Riesenie v mojom pripade bola kupa celokovoveho DS hotendu.

Casom som sa dostal aj k oprave toho povodneho ako mas ty... vyriesil som to kupou novej PTFE tyce s priemerom 8mm...hotend som rozobral, vymenil PTFE vlozku za novu tak aby dosadala presne na trysku po jej nasadeni (chcelo to spravne meranie) a nasledne po zlozeni som si nechal u znameho prevrtat tu PTFE vlozku zvrchu 1.9 mm vrtakom tak aby diera PTFE vlozky bola v jednej linii s dierou trysky. Hotend uz bezi ako ma ale sluzi len ako nahrada kedze po tejto skusenosti uz pouzivam len celokov DS hotend.

Odporucal by som reklamaciu u ForestG (reprapobchod.cz)... Da sa s nim komunikovat len mu to dlhsie trva :) Mne by to tiez vyriesil on presne tak ako som to vyriesil aj ja ale pre mna by bola reklamacia kvoli postovnemu nakladovo vyssia kedze som zo Slovenska a PTFE vlozka ma stala menej v nedalekom obchode :)
  • 0

Mirec
 
Příspěvky: 187
Images: 1
Registrován: 03.02.2014 20:47
Reputation: 0

Příspěvekod Rebel » 08.04.2014 10:32

Roman napsal:

Kolik má mít tryska vnitřní průměr pro použití 3mm filamentu (ze strany kdy ABS do trysky vstupuje .. mám asi 1.9 mm)? Koupil jsem PEEKový HotEnd s tryskou 0,4mm na 3mm filament, ale ABS jde špatně skrz trysku, zubatice se do něho zakousává i při teplotě 260°. ABS je z Mladče. Při čištění HotEndu se mi zdá, jako by se filament hromadil před tryskou.


Pokud mas ve vlastni trysce otvor cca 2mm, je to chyba, to je tryska pro 1.75mm filament. Pro 3mm musi byt pruchod tryskou az k jejimu dnu cca 3.2mm

Kazdopadne Mladec se tiskne trochu hure, ale pri 260 a rychlosti okolo 60mm/s se tisknout da bez problemu tisknout i s PEEKovym hotendem.
  • 0

Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re:

Příspěvekod Soran » 25.12.2014 12:20

Rebel píše:
Roman napsal:

Kolik má mít tryska vnitřní průměr pro použití 3mm filamentu (ze strany kdy ABS do trysky vstupuje .. mám asi 1.9 mm)? Koupil jsem PEEKový HotEnd s tryskou 0,4mm na 3mm filament, ale ABS jde špatně skrz trysku, zubatice se do něho zakousává i při teplotě 260°. ABS je z Mladče. Při čištění HotEndu se mi zdá, jako by se filament hromadil před tryskou.


Pokud mas ve vlastni trysce otvor cca 2mm, je to chyba, to je tryska pro 1.75mm filament. Pro 3mm musi byt pruchod tryskou az k jejimu dnu cca 3.2mm

Kazdopadne Mladec se tiskne trochu hure, ale pri 260 a rychlosti okolo 60mm/s se tisknout da bez problemu tisknout i s PEEKovym hotendem.


Jak ale pri 260 stupnich resite tisk drobnych veci, to mi ta tryska zase zacne matlat. Pouziti vetraku mi zase razantne snizuje teplotu hotbedu.
  • 0

Soran
 
Příspěvky: 17
Registrován: 21.12.2014 12:12
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron