RRO celokovovy extruder

RRO celokovovy extruder

Příspěvekod Joshuax » 22.03.2016 15:48

Neresil jste nahodou nekdo instalaci tohohle extruderu na Rebela II ?
Pripadne nejake zkusenosti ?

http://reprapobchod.cz/index.php?id_pro ... &id_lang=2

Ze bych nemusel vymyslet vozik. Nejsem zrovna 3d modelar a koncim u trinkercadu :)

Bohuzel na dotaz, jestli k tomu je i zbytek pro kompletn iprestavbu, jsem dostal odpoved ze nene, takze DoDo.. :-(
  • 0

Naposledy upravil Joshuax dne 22.03.2016 15:55, celkově upraveno 2
Joshuax
 
Příspěvky: 51
Registrován: 14.06.2015 15:46
Reputation: 0

Re: RRO celokovovy extruder

Příspěvekod lubos » 22.03.2016 15:54

Joshuax píše:Neresil jste nahodou nekdo instalaci tohohle extruderu na Rebela II ?
Pripadne nejake zkusenosti ?

http://reprapobchod.cz/index.php?id_pro ... &id_lang=2

Ze bych nemusel vymyslet vozik. Nejsem zrovna 3d modelar a koncim u trinkercadu :)

Bohuzel na dotaz, jestli k tomu je i zbytek pro kompletn iprestavbu, jsem dostal odpoved ze nene, takze DoDo.. :-(


Vytiskni si nový pojezd na R2, ten má odendavací blok extruderu, pak to zvládneš dokreslit i v trinkercadu ;)
Tady: https://drive.google.com/a/lubosjerabek.cz/file/d/0B1cKY-2DvcxXd2VPdWNNdzJtc2s/view

Já bych tam teda ten kus železa ale nedávál :D
  • 0

lubos
 
Příspěvky: 161
Registrován: 03.02.2014 14:59
Bydliště: Úvaly
Reputation: 0

Re: RRO celokovovy extruder

Příspěvekod Joshuax » 22.03.2016 15:58

Nezda se ti to ? me tam prijde par veci docela fajn. Samozrejme to jestli to bude podavat spravne i za pul roku, to netusim, takze proto ten dotaz na zkusenosti, jestli to nahodou nekdo nepouzil.
Me to na tom tlacnem lozisku sjizdi porad na stranu. Utahuju vice, nebo mene, posouvam zubatici kousek doleva, kousek doprava, porad stejny problem, vzdycky si to po nejake dobe najde cestu ke kraji. Nejakou dobu to fungovalo, ale postupne si to tam vydrzelo ryhu a zacalo se to tam sekat. ted mam problem vytisknout i nahradni dil, kterym bych to opravil :-(

Hlavne teda ted tisknu zejmena PET, z toho asi vozik asi neni dobre delat, ABSko ted nemam.
  • 0

Joshuax
 
Příspěvky: 51
Registrován: 14.06.2015 15:46
Reputation: 0

Re: RRO celokovovy extruder

Příspěvekod zemciko » 22.03.2016 17:12

Jestli to nebude spíš otázka provedení/výroby. Mám tištěné extrudery 7 let a nikdy s nimi problém nebyl. Praskl jen ten kdysi dávno první který byl tištěný z "profi" materiálu ABS+ vytištěný na udimension tiskárně s cenou 14kc/ccm (bylo to křehčí než čisté abs). A to ještě v místě, kde to nevadilo funkci.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: RRO celokovovy extruder

Příspěvekod Joshuax » 11.04.2016 09:06

Tak ja jsem si dily netiskl. Mam JRC set, co jsem dostal, to jsem dostal. Docela dlouho to fungovalo, ale vznikly tam zrejme nejake vule.
Chtel jsem to cele poresit jinak, potrebuju, aby to podavalo ten filament spravne, takze to chci zkusit. Zajimaji mne tedy zejmena zkusenosti s onim vyrobkem, na teorie si vystacim sam ;)
  • 0

Joshuax
 
Příspěvky: 51
Registrován: 14.06.2015 15:46
Reputation: 0

Re: RRO celokovovy extruder

Příspěvekod Rebel » 11.04.2016 09:44

Z praktickeho hlediska si nemusim vse koupit a vyzkouset, abych zjistil to, co je na 1. pohled pri urcitych znalostech a zkusenostech zrejme. Tedy minimalne to, ze je nesmysl dat na RII extruder, ktery sam o sobe vazi 265g + dalsich 300g motor a zavesit ho na 8mm X tyce z jedne strany. A to neni koncova hmotnost, tedy + hotend, loziska, drzak toho extruderu.......
Dalsi od pohledu zrejme je to, ze je to diky masivnimu a naddimenzovanemu prevodu zrejme urcene spise na posuv svareciho dratu a ne filamentu, ale to ber jen jako mou nemistnou a teoretickou poznamku :D

Ale je to jen muj nazor, nema zadnou vahu, nic mene par RII uz jsem v ruce mel, tak si dovolim tvrdit, ze z hlediska meho teoretickeho odhadu by se to mohlo blizit skutecnosti, tedy tebou pozadovane prakticke zkusenosti :)

Kazdopadne ver tomu, ze timto monstrem rozhodne nevyresis to, ze ".... vznikly tam zrejme nejake vule" a to jeste budes muset doresit to "ne ne a DoDo", vcem dle tveho popisu nebudes asi uplne kovany a tedy muzou vzniknout dalsi "nejake vule".
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: RRO celokovovy extruder

Příspěvekod RASK » 11.04.2016 10:00

Ten výrobek používám asi rok, rozměr 1,75mm. Motor se kupuje samostatně. POZOR ! tryska, která tam pasuje je taky od RRO a je o dost větší. Extruder váží bez motoru cca 265g. Celý to řešení je velký a těžký. Nedokáži si to představit na malém Rebelovi. Mám to na tiskárně vlastní konstrukce, která je o třetinu větší a mnohem robustnější.
  • 0

RASK
 
Příspěvky: 58
Registrován: 12.06.2014 08:40
Reputation: 0

Re: RRO celokovovy extruder

Příspěvekod oscar » 11.04.2016 10:03

co napsat do RRO at priveze RII s timhle monstrem na expo? muzes si ho tam pak osahat a vyzkouset
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: RRO celokovovy extruder

Příspěvekod RASK » 11.04.2016 10:24

Nerad bych aby došlo k nedorozumnění… ten extruder není ideální pro Rebela. Pokud, ho použijete pro vhodnou aplikaci, tak mu bude „plastové“ řešení asi těžko konkurovat.
  • 0

RASK
 
Příspěvky: 58
Registrován: 12.06.2014 08:40
Reputation: 0

Re: RRO celokovovy extruder

Příspěvekod paja » 19.04.2016 01:24

Pokud nekam uhyba fillament, je mozna problem v lozisku pritlaku.
Uz jsem videl i vysypane lozisko a dily pritlaku ktere si stavitele ruzne upravovali. Mozna poumuze vymena 623 2Z nebo vystistenych dilu pritlaku. Pokud je to z JRC, napis na 3d@jrc.cz a posleme nove.

Ma zkusenost s RRO je ze vse co jsem od nej koupil uz nepouzivam a radsi v JRC nabizim vyzkousene dily. Ale jsem konkurence - tak toto vyjadreni ber s rezervou.

A ohledne RRO - uz kdyz jsem kdysi od nej neco kupoval, tak se nakonec ukazalo, ze neni platce DHP. I kdyz na to stranky nevypadaji a ze je neplatce ma jen v infu. Pokud by obratem prekrocil 1M, musel by se stat platcem DPH. Bud ma opravdu tak maly obrat (max. 60 tiskaren rocne), nebo je to podvodnik.
  • 0

paja
 
Příspěvky: 80
Registrován: 20.06.2014 21:05
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron