Marlin nebo FW Repetir

Jaký FW používáte ?

Marlin
28
38%
Repetier
45
62%
Sptinter
0
Žádná hlasování
jiný....
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 73

Marlin nebo FW Repetir

Příspěvekod zbek » 27.02.2016 13:05

Zdravim mam dotaz , zna nekdo vyhody a nevyhody techto dvou programu Marlin , Repetier ? Zatim pouzivam Marlina od Zahradnika vsechno funguje , ale uvazuji ze zkusim Repetier.
  • 0

Zbek
zbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: 19.11.2015 16:14
Reputation: 0

Re: Marlin nebo FW Repetir

Příspěvekod kroxigor » 27.02.2016 13:24

Zkoušel jsem na svém Rebelu jak FW Marlin tak FW Repetier a osobně mi vyhovuje víc Marlin (skladbou menu, možností úpravy rychlosti bez nutnosti lízt do menu) a taky na mé tiskérně s Marlinem běží tisk tak nějak hladčeji při FW Repetier to jakoby trhá.

O tom že tvůrci Repetiera úplně kašlou na Mac a dělají jen verze pro Windows a LInux ani nemluvím, takže z Macu nenastavím EEPROM ani je nenahraju ani neuložím
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Marlin nebo FW Repetir

Příspěvekod Rebel » 27.02.2016 13:29

kroxigor píše:....... O tom že tvůrci Repetiera úplně kašlou na Mac a dělají jen verze pro Windows a LInux ani nemluvím, takže z Macu nenastavím EEPROM ani je nenahraju ani neuložím


A co ma FW spolecneho s Win ci Mac ? Pokud pises o Repetier-host, tak nekasle spise Marlin na jakeho koli sveho hosta ??? ;)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Marlin nebo FW Repetir

Příspěvekod kroxigor » 27.02.2016 17:08

Bylo to myšleno tak, že Repetier má hezkou možnost editace EEPROM z PC, ale jen pod Windows.
Pro lidi co mají Mac je to stejné jako s Marlinem napípat to tam přes LCD, uznávám to je informace pro 1% menšinu...
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Marlin nebo FW Repetir

Příspěvekod zbek » 27.02.2016 17:17

Ze neni verze pro Mac me vubec netrapi . Mam pocit ze se Repetir lepe konfiguruje . Co takhle sem dat anketu kdo pouziva Repetir a kdo Marlin ,pripadne jiny FW. Pokud Marlin jezdi hladčeji tak to je duvod u nej zustat
  • 0

Zbek
zbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: 19.11.2015 16:14
Reputation: 0

Re: Marlin nebo FW Repetir

Příspěvekod Rebel » 27.02.2016 17:38

No, tedy moznost prez PC aspon Win je vic, nez zadna u Marlina ne? To jen k tomu, ktery vyvojari na to kaslou vic :D Ale konec zbytecne diskuze.
Myslim si ale, ze staci v Marlinu pouze povolit EEPROM a bude normalne dostupna a editovatelna i prez Repetier-host ne? Uz jsem si tedy dlouho nezkoumal, ale mam za to u nejake starsi verze normalne slo.

Ja vam dam antketu, az vam bude spatne :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Marlin nebo FW Repetir

Příspěvekod Rebel » 27.02.2016 17:53

Jinak anketu si muzes udelat pri tvorbe tematu, takze ji tam mas :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Marlin nebo FW Repetir

Příspěvekod zbek » 27.02.2016 18:00

Super, diky
  • 0

Zbek
zbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: 19.11.2015 16:14
Reputation: 0

Re: Marlin nebo FW Repetir

Příspěvekod Alexco » 27.02.2016 19:31

Já osobně skoušel jak FW Marlin, tak i Repetier. Zůstal jsem u repetiera. Marlin síce hezky má uděláné menu, jde nastavit jak kroky, tak i rychlost. Oproti tomu , a to je má zkušenost, nenutím se jí řídit, ale při kompilaci FW u Marlina musíte upravovát více položek , u Repetiera je vše uloženo v jednom souboru config. A jelíkož čekám, že budou přibývat ruzné opravy, pro mne kompilování FW je dost duležítá funkce. U Marlina je to jaksi rozstřeleno do více souboru, a člověkl se musí pamatovát kde a co a jak má uprávit. Chcí od tiskárny aby tískla, a ne to, že na LCD se mi točí větráček, neustálé mění se čísla poloh, ale vlastně nic více... během tisku jsem stejnák připojený mezi PC a tiskárnu kabelem... Pravda pro člověka co se živí tiskem je to méně užítečné, aby měl zapnutý PC i tiskárnu, vše si tiskne přes fleshku. Já u tiskárny se věnují tisku, ne tomu jak se mi točí co na LCD-čku. Pravda, že měnít rychlost a podrobnější nastavení přes menu by nebylo na škodu. Ale jak říkam, nehledám bezobslužnou mašinku... Zase má zkušenost s podporou u Repetiera, měl jsem jeden nápad, a napsál jsem ho mejlem. Obrátem přišel mejl, kde doslova stálo, že dokud nezaplatim aspoň 10 E , nebudou se ničemu věnovát... A oduvodnili tím, že jsou OpenSource... trochu mímo mísu, ne?
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: Marlin nebo FW Repetir

Příspěvekod Rebel » 27.02.2016 19:42

OpenSource preci neznamena, ze ti do toho zakomponuji na co si vzpomenes a jeste zdarma.

Znamena to, ze si to muzes zdarma jejich kod vzit a delat si s tim co chces, tedy dopsat si do toho co chces, akorat by si to nemel prodavat.

Na druhou stranu muzes byt asi rad, ze ti vybec odpovedeli, prototoze maji urcite mailu s pripominkami a namety mraky :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Marlin nebo FW Repetir

Příspěvekod AndroidCZ » 27.02.2016 21:21

kroxigor píše:Bylo to myšleno tak, že Repetier má hezkou možnost editace EEPROM z PC, ale jen pod Windows.
Pro lidi co mají Mac je to stejné jako s Marlinem napípat to tam přes LCD, uznávám to je informace pro 1% menšinu...

Repetier Host pro Mac OS X přece normálně umožňuje editaci EEPROM! Nebo jsem to pochopil nějak blbě? Prostě mám připojenou tiskárnu, a dám z menu Printer –> EEPROM Settings (jablko + E) a vyskočí mi okno s parametry, které můžu v pohodě změnit. Dole ve výpise komunikace i vidím že změna proběhla. Normálně jsem takto v počátcích některé parametry měnil (kalibrace tiskárny). Nebo jde ještě o něco jiného?
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Marlin nebo FW Repetir

Příspěvekod lubosh » 27.02.2016 21:41

Má pravdu, předsedo!
Jasně, že Mac není problém.
Repetier má EPROM rád i na Macu.
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Marlin nebo FW Repetir

Příspěvekod kroxigor » 27.02.2016 21:47

Né všechny parametry a nahrátí a záloha EEPROM není implementovaná v zastaralé verzi Repetier-hostu 0.56 pro OSX.
Porovnej si to s verzí pro Windows.

Alexco píše:U Marlina je to jaksi rozstřeleno do více souboru, a člověkl se musí pamatovát kde a co a jak má uprávit.


Nevím co jsi kde nastavavoal, ale u Marlina i Repetiera jsou všechna nastavení v Configuration.h (Pro mě osobně přehlednější Configuration.h má teda Marlin)
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Marlin nebo FW Repetir

Příspěvekod Alexco » 27.02.2016 23:06

Rebel píše:OpenSource preci neznamena, ze ti do toho zakomponuji na co si vzpomenes a jeste zdarma.

Znamena to, ze si to muzes zdarma jejich kod vzit a delat si s tim co chces, tedy dopsat si do toho co chces, akorat by si to nemel prodavat.

Na druhou stranu muzes byt asi rad, ze ti vybec odpovedeli, prototoze maji urcite mailu s pripominkami a namety mraky :D

tak o tom, že spostu mejlu májí, o to se nehádám, ale co se týče pláceni... na to mám tak trochu jiný názor. Jeden do opensource napíše co chce a má to zadarmo a nesmí prodávat, jiný na tom hrabé práchy... to jako kdybys řekl, že tiskárny rebel zdrojáky uvolníš, ale stávět to můžeš jenom ty... Já se v oblasti open verzi pohybují už nejakou tu dobu, a co má jeden zadarmo, měl by i druhý mít zadarmo, jinák by to bylo jednostránné open source... pokud budou firmware do tiskáren samy kompilovát, a budou prodávat jenom verzi jako bios do PC , nikdo jím nebere. Ale technická podpora i u známějších firem je služba zakaznikum, kterých svou ochotou a snahou o vylepšování přiláká. A proto je dávaná zadara.
Připadá mi to jako kdybys na fóru dál podmínku, že uvidíš jenom seznám temat, a to zadra, ale číst můžeš jenom až zaplatiš. Navíc oni to celkem bezpodmínečně vyžádují ve formě dáru, ne zapláceni služeb... což taky není košer. Dár nesmí být vynucován, jinák to není dár ale úplatek..
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: Marlin nebo FW Repetir

Příspěvekod zbek » 27.02.2016 23:35

Pokud bys měl zajimavej napad tak by to asi radi udělali zadarmo ,pokud je to p..... tak chtěli nějaký poplatek zda to má cenu se tim vůbec zabývat .
  • 0

Zbek
zbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: 19.11.2015 16:14
Reputation: 0

Další

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron