Srovnani bedu

Srovnani bedu

Příspěvekod creagel » 16.08.2019 10:22

Po delsim provozu tiskarny jsem se vrhnul do lehke vymeny dilu - drzaky stolku, distancni sloupky a drzaky Y tyci.
nemuzu ale za boha srovnat vysku bedu (200x300) - sirka v ose X je 200mm.

Muj postup:

- HOME X/Y/Z
- nastavim vysku pod trysky nad bedem na list papiru
- prejedu na max X, nastavim na vysku papiru
- prejedu na max Y, nastavim na vysku papiru
- prejedu na min X, nastavim na vysku papiru

Ve vsech 4 bodech je vzdalenost bedu od podlozky, na ktere stoji tiskarna, 94,3mm.
Az sem ideal. Jenze:

- Udelam znova HOME X/Y/Z
- Levy strane bedu je od podlozky porad 94,3mm. V teto pozici zmerim vdalenejsi rohy bedu a levy zadni ma vzdalenost 95,9mm a pravy zadni 94,4mm.
- Prejedu na max Y, levy predni rohu bedu ma porad 94,3mm, ale pravy predni roh bedu je 95,8mm.

Suma sumarum levy zadni a pravy predni roh bedu se pri pohybu osou Y vzdaluje/priblizuje od podlozky. A za boha nemuzu prijit proc. Zkousel jsem pootocit tyce (jestli nejsou prohnute), premeril jsem ze jsou rovnobezne, zmeril jsem v nekolika bodech vzdalenost tyci od podlozky ... vse se zda by v pohode.

Ve vysledku je to problem, protoze nemuzu udelat kalibraci podlozky tak, abych pres celou plochu mel vzdalenost trysky od bedu na list papiru.

Na bedu mam (hlinikovy) 4mm zrcadlo. Ale to neni rozhodujici - uvedene vzdalenosti merim vedle dystancnich sloupku a ta tim apdem muzu prohnuti/krivost zanedbat.

Nehonim desetinky, ale ten vic jak 1mm je fakt na ...

Zkusil jsem prehodit (ruzne) drzaky Y tyci a naprosto bez zmeny.

Zkusite me nasmerovat co jeste zkontrolvat/poladit? Neresim ted, ze osa X jezdi rovne/krive. Resim to "behani" bedu (bed je uchycen pevne). Neco musi byt krive/blbe, ale nemuzu prijit co :(
  • 0

creagel
 
Příspěvky: 151
Registrován: 13.11.2014 22:46
Bydliště: Sedlcany - Stredni Cechy.
Reputation: 0

Re: Srovnani bedu

Příspěvekod Baisop » 16.08.2019 12:57

Zdravím. Ještě je možnost, že máš rám trochu do "vrtule". Nejednoduší ověření je za pomoci malé vodováhy (dostatečně přesné) a srovnat všechny profily do vodováhy a hlavně předtím srovnat do vodováhy podložku nebo stůl, na které máš tiskárnu usazenou. Pak zkontrolovat tyče osy Y mezi sebou vodováhou.
  • 0

Baisop
 
Příspěvky: 213
Registrován: 26.01.2015 13:18
Bydliště: Plzeň
Reputation: 1
Jen tak dál :)

Re: Srovnani bedu

Příspěvekod creagel » 21.08.2019 12:55

Dosel jsem zkousemi k zaveru, ze 2 drzaky Y tyci jsou nejake divne a zpusobuji dane kolebani. Vytisknul jsem vsechny 4 znova a nyni uz je to ok. A takhle rovny bed jsem snad nikdy nemel. Predtim jsem vytiskl 2 drzaky a dalsi den dalsi 2. Ted jsem vytiskl vsechny 4 najednou. Jestli mohla roli sehrat jina okolni teplota (tisknuto z PETG) netusim. Ale mohli za to ty drzaky tisknute po venkovnim ochlazeni.
  • 0

creagel
 
Příspěvky: 151
Registrován: 13.11.2014 22:46
Bydliště: Sedlcany - Stredni Cechy.
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků