Problém s tiskem + řešení

Problém s tiskem + řešení

Příspěvekod bohus » 19.05.2018 20:47

Zdravím všechny,
mám tiskárnu něco přes rok a většinou tisknu modely z 3dlabprintu. Tam většinou nemám problém. občas tisknu i něco jiného a tam už se občas nějaký ten problém ukáže. Poslední měsíc ale spíš řeším problémy jak tisknu. Musel jsem tiskárnu přemístit a tady začal první problém. Hluk. Tiskárna rezonovala do stolku který je pevně spojen se zdí a hluk se rozléhal do celého baráku. Začal jsme si tedy hrát s nastavením kroku. Částečně to mělo vliv ale nakonec z toho byl problém s tiskem. Tiskárna začala dávat málo plastu. Řešil jsem to všelijak možně i nemožně než jsem přišel na to, že ramps + arduino nezvládá různé krokování na driverech. Jako příklad X a Y bylo 1/64 a Z a ext 1/32. Jelikož jsem pořídil nové drivery tak jsem měl na X a Y 1/16. Problém byl stále. Po sjednocení na stejné krokování problém vyřešen.
Další problém který jsem řešil bylo ucpávání extruderu. Jelikož jsem na počátku šetřil tak jsem nakupoval v Číně E3D V6. Nakonec jsem objednal i originál, ale ten jsem zatím nenasadil. Zjistil jsem že k ucpávání dochází v místě mezi tryskou a heatbreakem. Vstupní otvor v trysce byl o nějakou tu desetinku menší než heatbreaku ale dostatečně velký aby tam vlezl filament za studena. Problém nastal až s teplotou a při časté retrakci docházelo k napěchování plastu před tryskou a tím i k ucpání.Než jsem ale přišel na to proč se to ucpává, zkoušel jsem různá nastavení tisku. Občas jsem tiskl až do konce jindy ne. K řešení jsem dospěl až po tom co jsem tiskl podruhé stejný soubor co napoprvé vyšel a pak už ne. Řešením bylo nakonec převrtání otvoru v trysce. A bylo po ucpávání.
Snad to někomu do budoucna pomůže.
Prosím neřešte krokování na ramps 1/64. Rok jsem tiskl při 1/128 a neměl jsem s tím problém.
  • 0

bohus
 
Příspěvky: 12
Registrován: 22.11.2016 15:42
Bydliště: Fryšták
Reputation: 0

Re: Problém s tiskem + řešení

Příspěvekod Rebel » 19.05.2018 20:54

Kdyz uz si to tak pekne rozepsal, tak by bylo dobre take napsat, jake drivery a FW pouzivas, protoze jinak je to dost o nicem.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Problém s tiskem + řešení

Příspěvekod bohus » 19.05.2018 21:57

FW repetier 0.92 driver LV8729 ted v kombinaci s tmc2130 v1.0 na X a Y
  • 0

bohus
 
Příspěvky: 12
Registrován: 22.11.2016 15:42
Bydliště: Fryšták
Reputation: 0

Re: Problém s tiskem + řešení

Příspěvekod medapeta » 21.05.2018 14:00

Mikrokroky více než 1/32 na Mega 2560 ? Nemyslíš spíš interpolaci ze 16. ? Navíc na extruderu je více než 16 mikrokroků bezpředmětné řešit.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Problém s tiskem + řešení

Příspěvekod Rebel » 29.05.2018 18:34

Repetier FW oproti Marlinovi da 64 bez problemu.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků